.
ملاقات با جمعی از دست اندرکاران و اعضاء ستاد مردمی عتبات عالیات
ملاقات با جمعی از دست اندرکاران و اعضاء ستاد مردمی عتبات عالیات


جمعی از دست اندرکاران و اعضاء ستاد مردمی عتبات عالیات  روز سه شنبه مورخ 7 آذرماه با مشاور استاندار و مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی ملاقات نمودند و گزارشی از اقدامات و خدمات ارائه شده به زائرین اتباع خارجی ارائه نمودند.
در این ملاقات که برخی از نمایندگان دستگاههای اجرایی مرتبط با اعزام اتباع خارجی به عتبات عالیات نیز حضور داشتند  مسئولین کمیته های تخصصی ستاد مردمی عتبات عالیات از حمایتها و مساعدتهای ج.ا.ا و دستگاههای مرتبط در مرز دوغارون مرکز استان و مرز شلمچه به منظور ساماندهی و مدیریت پذیرش و اعزام جمعیت قابل توجه اتباع خارجی به عتبات عالیات تقدیر و تشکر نمودند.
در این جلسه ریاست پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی استان نیز با اشاره به بسیج امکانات و نیروی انسانی برای استقرار در مرز دوغارون و ارائه خدمات شبانه روزی  جهت ایجاد سهولت در ورود اتباع ترانزیتی به کشور  گزارشی را ارائه نمودند.
مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی  نیز با بیان اقدامات برنامه ریزی و سازماندهی شده از مدت 3 ماه قبل از ثبت نام متقاضیان تشرف به عتبات عالیات و پیگیری مشکلات و مسائل مربوطه توسط این اداره کل به برگزاری جلسات متعدد و هماهنگی های مربوطه با دستگاههای ذیربط اشاره نمودند و افزودند در سال جاری  تعداد 21000 نفر اتباع مقیم و 24000 نفر اتباع ترانزیتی به عتبات عالیات اعزام گردیدند.
ایشان خاطر نشان نمودند همکاری و هماهنگی ستاد مردمی عتبات عالیات با اداره کل امور اتباع در انجام مسئولیتهای محوله و تلاش و همت دست اندرکاران موجب ارائه خدمات مطلوب و مدیریت بهتر در امر اعزام اتباع خارجی به عتبات عالیات گردید که در این زمینه همکاری دفاتر کفالت در ثبت نام و ایجاد سهولتهای لازم اداری را در مدت زمان محدود را بسیار حائز اهمیت خواندند.
مدیر کل امور اتباع راه اندازی و استقرار 18 موکب خدمت رسانی در کشورهای ایران و عراق توسط ستاد مردمی عتبات عالیات را یاد آور شدند و تصریح نمودند با برنامه ریزی دقیق تر  در سال آینده شاهد کاهش مشکلات و اعزام جمعیت بیشتری از اتباع خارجی به عتبات عالیات باشیم .

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
منبع پرتال اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی
تعداد بازدید : ۹۳