.
دیدار ریاست نمایندگی کمیساریای عالی پناهندگان با استاندار خراسان رضوی
دیدار ریاست نمایندگی کمیساریای عالی پناهندگان با استاندار خراسان رضوی


ریاست نمایندگی کمیساریای عالی پناهندگان در ایران با استاندار خراسان رضوی دیدار و با ابراز خرسندی از حضور 4 ساله  خود در ایران عنوان داشت نقش ج.ا.ا در خدمت رسانی به پناهندگان بی نظیر است و کمیساریای عالی  پناهندگان تلاش نموده که حمایت دولت از پناهندگان را به گوش جامعه بین الملل برساند.
ایشان تصمیمات اخیر دولت امریکا برای سایه انداختن بر سایر کشورها در منطقه و عدم حضور در مذاکرات جهانی را نشان از انزوای امریکا در معادلات بین المللی و ایجاد و تشدید بحرانهای پناهندگی برشمرد.
قای سیوانکا داناپالا مسئولیت این نهاد بین المللی را در بحرانهای جهانی پناهندگی که پیامد آن سیل مهاجرتها به سایر کشورها و پناهندگی در کشورهای میزبان می باشد را حائز اهمیت خواند و اظهار نمود جامعه بین الملل با دیدگاه مشترک در حال پیگیری راه حل های مناسب برای رسیدگی به معضل پناهندگی می باشد.
این مسئول آژانس پناهندگان سازمان ملل با اشاره به تصدی  مسئولیت  جدید خود در کشور چین اظهار امیدواری نمود  بتواند از ظرفیتهای کمیساریای عالی پناهندگان در کشور چین برای جذب اعتبارات بین المللی و کمک بیشتر به پناهندگان در ایران بیش از پیش موثر واقع شود.
استاندار خراسان رضوی نیز در این دیدار مشارکت عمومی نمایندگیهای سیاسی کشورهای خارجی برای کمک رسانی به پناهندگان ایران را نشان از توفیقات ارزشمند حضور و مدیریت  توانمند آقای سیوانکا در کمیساریای عالی برشمردند.
آقای رشیدیان با بیان وظیفه دولتها و جامعه بین الملل در ایجاد شرایط صلح و آرامش برای زندگی انسانها تفکرات و دیدگاههای نادرست  و غلط دولت ترامپ و نتانیاهو  در جابجایی بیت المقدس را موجب ایجاد جرقه های جنگ و در نتیجه آوارگی مسلمانان برشمردند.
ایشان موضع سازمان ملل را در ایجاد صلح و آرامش در منطقه حائز اهمیت خواندند و عدم تبعیت و تسلیم نشدن سازمان ملل در برابر فشارها ی صاحبان قدرت ،پول و زور و توجه به رسالت انسانی و جهانی در حمایت از حقوق ملتها و ایجاد شرایط  مطلوب  زندگی برای تمام انسانها را خاطر نشان نمودند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۱۷
منبع پرتال اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی
تعداد بازدید : ۸۵