.
آغاز دوره آموزشی مدیران ادارات کل امور اتباع و مهاجرین خارجی
آغاز دوره آموزشی مدیران ادارات کل امور اتباع و مهاجرین خارجی


دوره آموزشی مدیران ادارات کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور در شهر مقدس مشهد و به میزبانی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی به مدت 3 روز کاری در حال برگزاری است. در مراسم افتتاحیه این دوره های آموزشی مدیر کل امور اتباع خراسان رضوی ضمن خیر مقدم و تبریک ولادت با سعادت حضرت زهرا (س) و روز مادر  به پیشگامی و امداد رسانی این استان در پذیرش ،  ساماندهی و خدمات رسانی به پناهندگان در بدو ورود آنها به کشور توضیحاتی را ارائه نمودند.
ایشان گردهمایی مدیران امور اتباع استانها را فرصتی مغتنم برای هم اندیشی و کسب تجارب ارزشمند در راستای برنامه ریزی و اجرای طرحهای مرتبط  با اتباع خارجی بسیار حائز اهمیت خواندند و به تعامل بیش از پیش ادارات کل امور اتباع استانها در جهت کاهش مشکلات جامعه پناهندگان اشاره نمودند.
آقای عجمی همچنین با اشاره به وضعیت اقامت اتباع خارجی در استان و خصوصا شهر مشهد و آمار جمعیتی اتباع خارجی که در حدود 10 درصد جمعیت شهری مشهد را شامل می شود خاطر نشان نمودند هم اکنون 320 هزار  نفر اتباع خارجی در استان سکونت دارند که 95 درصد از این جمعیت در شهر مشهد ساکن  می باشند.
معاون اداره کل اموراتباع وزارت کشور نیز در  جمع مدیران استانی ادارات امور اتباع  به  موضوع ساماندهی و مدیرت بر امور اتباع خارجی اشاره داشتند و برگزاری  دوره های آموزشی را با هدف انتقال تجربیات مدیران ادارات امور اتباع و بررسی پیشنهادت و دیدگاههای کارشناسی در جهت اجرای مطلوبتر طرحهای آمایش و بهبود  سیاستگذاریها  در حوزه اتباع خارجی ضروری خواندند.
در نظر است مدیران امور  اتباع استانها از نمایندگی اداره کل امور اتباع خراسان رضور در تایباد  ، مهمانشهر مهاجرین خارجی تربت جام و اردوگاه مراقبتی شهید مطهری فریمان بازدید و از نزدیک  با روند پذیرش و ارائه خدمات  به اتباع مجاز و غیر مجاز در این مراکز آشنا شوند و همچنین جلسات مشترکی نیز با مسئولین کمیساریای عالی پناهندگان برای بهبود اجرای طرحهای مشترک با این نهاد بین المللی به منظور سرعت بخشیدن به خدمات مورد نیاز جامعه پناهندگان برگزار گردد.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
منبع پرتال اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی
تعداد بازدید : ۴۶۸