.
دیدار با مسئول امور مهاجرین کنسولگری افغانستان در مشهد
دیدار با مسئول امور مهاجرین کنسولگری افغانستان در مشهد


مسئول امور مهاجرین کنسولگری افغانستان در مشهد روز سه شنبه مورخ 97/1/28 در ملاقات با مشاور استاندار و مدیر کل امور اتباع از دلسوزی و حمایتهای اداره کل  امور اتباع از پناهندگان استان قدردانی نمود.
در این ملاقات ایشان با تشریح برخی اقدامات جاری کنسولگری افغانستان در مشهد در سال 97 از قبیل روند صدور گذرنامه الکترونیکی و تثبیت هویت اتباع افغانستانی فاقد مدرک که در طرح سرشماری غیر مجازین شرکت کرده اند به مراجعه و ترددهای روزانه جمعیت قابل توجه مراجعین به کنسولگری  و  برنامه ریزی برای احداث سالن مراجعات در آن کنسولگری اشاره نمود.
آقای حیدری برخی درخواستها و نگرانیهای جامعه پناهندگان و مراجعین به کنسولگری را در زمینه های مجوز بازگشایی حساب بانکی و صدور عابر بانک برای پناهندگان ، صدور گواهینامه رانندگی ، طرح بیمه سلامت و..... را مطرح نمود.
مشاور استاندار و مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی نیز در این دیدار با تشکر از همکاریها و تعاملات موجود بین اداره کل امور اتباع و کنسولگری افغانستان در مشهد توسعه و تقویت ارتباطات و تعاملات را به منظور اطلاع بیشتر طرفین از نحوه ارائه خدمات به مراجعین و تسریع در پاسخگویی و رسیدگی به مشکلات آنها حائز اهمیت خواندند و تلاش در جهت ایجاد ساز و کار های اداری لازم توسط کنسولگری افغانستان در مشهد را برای کاهش مراجعات و افزایش رضایت مندی مراجعین خاطر نشان نمودند.
آقای عجمی با اشاره به فعالیتها و اقدامات مشترک اداره کل امور اتباع و کنسولگری افغانستان در مشهد چاره اندیشی برای حل مشکلات مورد نظر را در سایه تعاملات و همکاریهای موجود ضروری برشمرده و تصریح نمودند کنسولگری افغانستان با اتخاذ تذابیر و اقدامات اصولی و کارشناسی نسبت به رفع مشکلات و نارضایتی های مردمی گامهای موثری بردارد.
مدیر کل امور اتباع همچنین به پیگیریهای در حال انجام توسط این اداره کل و اداره کل اتباع وزارت کشور در خصوص رفع مشکلات بانکی مطرح شده برای دارندگان کارتهای آمایش معتبر خصوصا در زمینه صدور عابر بانک و افتتاح حساب بانکی پناهندگان از طریق بانک مرکزی توضیحاتی را ارائه نمودند.
ایشان در خصوص صدور گواهینامه رانندگی اتباع افغانستانی دارای کارت آمایش معتبر افزودند تاکنون مجوز و ابلاغ رسمی از اداره کل امور اتباع وزارت کشور برای صدور گواهینامه رانندگی به این اداره کل ارسال نگردیده لیکن پیگیریهای لازم در حال انجام می باشد و به محض ابلاغ رسمی مراتب از طریق رسانه های جمعی و کانال تلگرامی و پرتال این اداره کل به اطلاع پناهندگان خواهد رسید .
مدیر کل امور  اتباع موضوع انعقاد قرارداد بیمه سلامت پناهندگان و عملیاتی شدن این طرح ملی در سال جاری را باهمکاری اداره کل امور اتباع وزارت کشور ، کمیساریای عالی پناهندگان و سازمان بیمه سلامت  را خاطر نشان نمودند و  توضیحات لازم در خصوص مزایا و امتیازات این پوشش بیمه ای و برخورداری رایگان اقشار آسیب پذیر و بیماران خاص از خدمات بیمه ای مربوطه و سایر اقشار با پرداخت تعرفه معین شده بیان گردید.
در ادمه این جلسه نیز استفاده از ظرفیتها و پتانسیل دفاتر کفالت جهت انجام برخی امور اداری پناهندگان و تسریع در پاسخگویی مطلوبتر به مراجعین و کاهش مراجعات به کنسولگری افغانستان در مشهد نکاتی مطرح گردید.


   

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
منبع پرتال اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی
تعداد بازدید : ۳۲۳