.
برگزاری مراسم روز جهانی پناهنده در مشهد
برگزاری مراسم روز جهانی پناهنده در مشهد


روز جهانی پناهنده نیز در شهر مقدس مشهد در روز پنج شنبه مورخ ۳۱ خرداد ماه سال جاری در محل فرهنگسرای زیارت واقع در پارک وحدت و با حضور جمع کثیری از جامعه پناهندگان متشکل از متخصین فرهیختگان نخبگان دانشجویان دانش اموزان تشکلهای فرهنگی علمی ورزشی و خانواده های پناهندگان برگزار گردید.
در این مراسم همانند سالهای گذشته مسولین نمایندگیهای سیاسی کشورهای خارجی در مشهد نمایندگان سازمانهای خارجی و سازمانهای مردم نهاد اتباع خارجی و نمایندگان دستگاه های دولتی مرتبط با پناهندگان در استان حضور داشتند.
در ابتدای مراسم مشاور استاندار و مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی با تبریک روز جهانی پناهنده و این روز را فرصتی برای همگرایی تعامل و هم اندیشی جامعه میزبان و پناهندگان و جامعه بین الملل و تقویت فرهنگ و مبانی اصولی ارزشها و کرامت انسانی برشمردند.
آقای عجمی روز جهانی پناهنده را فرصتی برای تجلیل و قدردانی از تلاشهای جوانان نخبه و تحصیلکرده پناهنده و همچنین بازگویی خدمات و تسهیلات ارایه شده به پناهندگان توسط دولت و سازمانهای بین المللی عنوان نمودند.
مدیر کل امور اتباع از برنامه ریزی و راهبردهای این اداره کل در جهت قانونمند نمودن حضور پناهندگان در استان با اجرای طرحهای آمایش و طرحهای سرشماری غیر مجازین و همچنین طرحهای مشترک بیمه سلامت و دوره های حرفه آموزی با همکاری کمیساریای عالی و شرکای اجرایی خبر دادند.
ایشان اقدامات اخیر این اداره کل را در راستای اجرای طرح آمایش ۱۳ و بیمه سلامت پناهندگان و همچنین ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی را در مدارس استان اشاره نموده و توصیه های لازم در جهت مراجعه به موقع پناهندگان برای برخورداری از مزایای طرحهای در حال اجرا را ارایه نمودند.
ریاست دفتر کمیساریا نیز در این مراسم با بیان وضعیت و شرایط پناهندگی در دنیا به تشریح شرایط حضور و اقامت پناهندگان در ایران و خراسان رضوی پرداخت و خاطر نشان نمود کمکها و مساعدتهای دولت و کمیساریای عالی به پناهندگان در زمینه های مختلف را حایز اهمیت خواند.
معاون سرکنسول دولت اسلامی عراق و سرکنسول دولت اسلامی افغانستان در مشهد نیز در این مراسم از حمایتها و کمکهای دولت از پناهندگان قدردانی نموده و خواستار برقراری صلح و آرامش و امنیت در کشورهای اسلامی و بازگشت با ثبات و پایدار پناهندگان به کشورهای خود شدند.
در این مراسم از زحمات و تلاشهای دانش اموزان برگزیدگان کنکور سراسری ورزشکاران و نخبگان پناهنده نیز تقدیر گردید.
همچنین هنرمندان و ورزشکاران نیز در این مراسم با اجرای برنامه های شاد و متنوع فضای مراسم را لذت بخش نمودند
در حاشیه این مراسم نمایشگاهی از توانمندی ها و فعالیتهای هنری علمی آموزشی و فرهنگی پناهندگان بر پا شده بود و مورد بازدید میهمانان قرار گرفتتاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
منبع پرتال اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی
تعداد بازدید : ۲۹۶