.
برگزاری جلسه با آموزش و پرورش و موسسه خارجی ریلیف اینترنشنال
برگزاری جلسه با آموزش و پرورش و موسسه خارجی ریلیف اینترنشنال


در راستای بهبود خدمات رسانی به پناهندگان در استان و پیگیرهای مستمر اداره کل امور اتباع از طریق نهادهای بین المللی فعال در حوزه پناهندگان برای برخورداری دانش آموزان اتباع خارجی از فضا و امکانات آموزشی در خصوص۶ احداث یک باب واحد آموزشی در مناطق سکونت پناهندگان هماهنگی های لازم در حال انجام می باشد.
در این ارتباط جلسه مشترک اداره کل امور اتباع آموزش و پرورش و موسسه خارجی ریلیف روز چهارشنبه مورخ ۶ تیر ماه ۹۷ در محل اداره کل امور اتباع برگزار گردید.
در این جلسه مسول موسسه ریلیف در مشهد به تلاشهای صورت گرفته برای جذب اعتبارات بین المللی اشاره داشته و اظهار نمود در حال حاضر مبلغ ۸۰۰ میلیون تومان برای ساخت یک باب مدرسه برای دانش آموزان اتباع خارجی اختصاص یافته و پیشنهاد سرعت بخشیدن به روند اداری و عمرانی مربوطه ارایه گردید.
در این جلسه مشترک مدیر کل امور اتباع نیز به اقدامات و فعالیتهای این موسسه در استان اشاره نمودندو ضرورت توجه موسسات بین المللی را در حوزه های آموزشی و بهداشتی برای ارتقاء خدمات مربوطه خاطر نشان نمودند.
آقای شادکام معاونت اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز در این نشست مشترک به تشریح وضعیت فضاهای آموزشی مدارس برای تحصیل دانش آموزان اتباع خارجی و محدودیتهای فضا و تجهیزات آموزشی خصوصا در زمینه ساخت هنرستانهای فنی پرداختند.
معاون پشتیبانی اداره کل نوسازی مدارس استان به شرایط و ساز و کارهای اداری اجرایی و عمرانی مربوطه اشاره داشته و قول مساعد دادند پیگیرها و اقدامات لازم را برای ساخت این واحد آموزشی در اسرع وقت انجام شود.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
منبع پرتال اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی
تعداد بازدید : ۴۳۹