.
فعالیت رسانه ای در جامعه دینی باید متضمن به اخلاق و انصاف باشد
فعالیت رسانه ای در جامعه دینی باید متضمن به اخلاق و انصاف باشد

به گزارش اداره روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ؛ رمضان شجاعی کیاسری امروز درحاشیه بازدید از بخش های مختلف روزنامه سراسری خراسان با قدمت بیش از 70 سال در مشهد افزود : صداقت و صراحت و راستی مبنای فعالیت رسانه ای در جامعه ای اخلاقی است که می تواند زمینه شفاف سازی در عین حال انسجام و قوت ارتباط بین جامعه و دولتمردان و حاکمیت را بیش از پیش افزایش دهد.
وی تصریح کرد : انصاف در قلم و جانب حق داشتن از اصول کار حرفه ای و جزئی از اخلاق حرفه ای است که باید محور عمل رسانه های ما قرار گیرد تا در کنار رسالت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به توسعه ارزش های اخلاقی ، افزایش رفاه و عدالت اجتماعی و به تبع آن توسعه جامعه کمک کند.
وی افزود : امروز بیش از هر زمان نیاز است رسانه ها در عرصه جنگ رسانه ای ورود یافته و در راستای خنثی سازی توطئه های دشمن که اعتماد و امید جامعه را هدف گرفته ، گام بردارند.
شجاعی عنوان کرد : امروز دشمن بر طبل افتراق وجدایی ملت و مسئولان می کوبد تا اهدافی را که در 40 سال گذشته با انواع حیله ، ترفند و توطئه ها نتوانسته بدان دست یابد ، از این مسیر حاصل کند و امروز همه ما بویژه رسانه ها اعم از مکتوب ، دیجیتال و مجازی که نقش موثری در ساماندهی و مدیریت افکار عمومی و آگاهی بخشی جامعه دارند ، هوشیارانه و در راستای مصالح نظام و کشورو آگاهی جامعه از این توطئه دشمن تلاش کنیم.
وی با اشاره به قدمت و سابقه دیرینه روزنامه خراسان افزود : مسیر رسانه ای را با تنویر و آگاه بخشی افکار عمومی از این توطئه ها و دشمنی ها مدیریت کنید همانگونه که تا کنون تلاش شما در عرصه رسانه ای خالصانه بوده است و از افتادن در دامن بازی های سیاسی و جناحی بپرهیزید .
در این دیدار مدیر مسئول موسسه فرهنگی ، هنر خراسان هم با اشاره به نقش و جایگاه این روزنامه در عرصه رسانه ای استان و کشور ، گفت : تلاش کرده ایم در این حوزه در عین رعایت اخلاق حرفه ای و انصاف به گونه ای عمل کنیم که برای مخاطبان با توجه به تنوع ابزارهای رسانه ای جایگاه و نقش خود را حفظ کنیم .
محمد سعید احدیان افزود : هم اکنون این روزنامه در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی حدود 7 میلیون کاربر دارد که 2.5 میلیون نفر آنان عضو کانال این روزنامه در تلگرام هستند.
وی با بیان اینکه روزنامه خراسان به موقع درک کرد که باید در فضای مجازی سرمایه گذاری کند و همین امر موجب شده همچنان قوت و قدرت خود را در حوزه رسانه ای حفظ کند ، تصریح کرد : رسانه ها باید از همه ظرفیت های فضای مجازی از جمله تلگران برای مقابله با دشمن بهره گیرند و خروج آنان ازاین فضاها از جمله تلگرام به مفهوم خالی کردن عرصه برای تاخت و تاز دشمن و تهاجم فرهنگی آن است .
رسالت آگاهی بخشی، مطالبه گری، کمک به بسط عدالت و افزایش رفاه اجتماعی و تحقق منویات مقام معظم رهبری، به خصوص شکوفایی اقتصاد مقاومتی و پیشبرد اهداف تولید و اشتغال، بیش از پیش موفق و مؤید باشید.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
منبع اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدید : ۱۳۹۸