.
ملاقات با جمعی از علما و روحانیون استان نیمروز افغانستان
ملاقات با جمعی از علما و روحانیون استان نیمروز افغانستان


جمعی از علما و روحانیون و امامان جمعه و جماعات و مدیران مدارس استان نیمروز افغانستان روز چهارشنبه مورخ ۱۰ مرداد ماه با معاون اداره کل امور اتباع استان خراسان رضوی ملاقات نمودند.

در این ملاقات آقای احمدی معاون اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی با تشریح شرایط پذیرش پناهجویان افغانستانی طی سالهای گذشته در استان و برخورداری آنها از خدمات و تسهیلات یکسان آموزشی و بهداشتی همانند شهروندان ایرانی اشاره داشتند.

تحصیل رایگان ۷۷۰۰۰ نفر دانش آموز دارای مدارک اقامتی معتبر و نا معتبر در مدارس دولتی ثبت نام از اتباع افغانستانی فاقد مدرک در طرح سرشماری سالهای گذشته و حمایتهای بیمه ای از دارندگان کارتهای آمایش از جمله خدمات ارائه شده به پناهندگان می باشد.

برگزاری دوره های حرفه آموزی برای متقاضیان اشتغال بکار و نشست های هم اندیشی با اقشار مختلف پناهندگان و رسیدگی به نیازمندیهای آنها و همچنین اجرای طرحهای آمایش با همکاری دفاتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی از دیگر خدمات اداره کل امور اتباع به پناهندگان است.
ارائه خدمات اداری شامل صدور برگه های تردد بین شهری خارج استان ایجاد سهولتهای لازم در زمینه قانون مند نمودن ازدواج اتباع افغانستانی با بانوان ایرانی و علاوه بر آن رسیدگی به اختلافات حقوقی پناهندگان در کمیته حل اختلاف از اقدامات و ماموریتهای اداره کل امور اتباع می باشد.

همکاری اداره کل امور اتباع با سازمانهای بین المللی و تشکل های مردم نهاد فعال در حوزه پناهندگان استان و تلاش در جهت جذب اعتبارات بین المللی برای رسیدگی به مشکلات و نیازهای پناهندگان از دیگر مسائل مطرح شده توسط ایشان بود

نمایندگان استان نیمروز افغانستان نیز در این دیدار از کلیه خدمات و حمایتهای ج.ا.ا از پناهندگان قدردانی نموده و خواستار استمرار این حمایتها شدند.
همچنین میهمانان با بازدید از بخش های مختلف از روند ارائه خدمات به مراجعین در اداره کل امور اتباع بازدید نمودند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۱۰
منبع پرتال اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی
تعداد بازدید : ۷۹