.
فعالیت ۳۲۰ واحد قطعه سازی خودرو در استان ظرفیتی بالا برای  تامین نیاز داخلی و صادرات است
فعالیت ۳۲۰ واحد قطعه سازی خودرو در استان ظرفیتی بالا برای تامین نیاز داخلی و صادرات است

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در حاشیه بازدید از هجدهمین نمایشگاه بین المللی خودرو، قطعات و صنایع وابسته در مشهد مقدس در جمع خبرنگاران با ابراز خرسندی از ارتقا کمی و کیفی برگزاری نمایشگاه در مقایسه با دوره های قبل، افزود: حضور چشمگیر شرکت های داخلی با تولیدات متنوع، زیبا و مطمئن؛ نشانگر این مطلب است که صنعت خودرو سازی ایران به ظرفیت و کمالی رسیده است که حتی اگر کسانی به فکر تحریم آن هستند؛ خودرو سازان ما بتوانند نیازهای داخلی را تامین کنند.
وی با اشاره به تولید کشنده در کشور منطبق با استانداردهای روز اروپا که این قابلیت را دارد که در محورهای ترانزیتی تردد کند؛ افزود؛ این موضوع با توجه به قرار گرفتن ایران در شاهراه ارتباطی شمال جنوب و شرق غرب و مزیت ترانزیتی، از اهمیت ویژه ای برخوردار است
استاندار خراسان رضوی به شرایط امروز کشور در مقایسه با سال های گذشته اشاره و تاکید کرد: خروج ایران از فصل هفت منشور سازمان ملل و همراهی نکردن اتحادیه اروپا و برخی کشورهای شرق با تحریم های ظالمانه آمریکا، از جمله دستاوردهایی است که می توان از آن به نحو شایسته ای در توسعه تجارت خارجی استفاده کرد.
رشیدیان با بیان این که ما از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تحریم های مختلفی را تجربه کرده ایم و با تهدیدات گوناگونی مواجه بوده ایم؛ تصریح کرد: همواره با همراهی مردم، تحت هدایت های مقام معظم رهبری و دولتمردان، آن را به فرصت تبدیل کرده ایم.
وی گفت: رونمایی از کشنده ای که امروز به همت متخصصان شرکت سایپا و در این نمایشگاه انجام شد، نشان از نبوغ و بالندگی جوانان و تولید کنندگان دارد که باید از آن بهره برداری لازم  صورت پذیرد.
رشیدیان وجود 320 واحد قطعه سازی خودرو در استان و سایت ایران خودرو را مزیت و ظرفیتی برای تامین نیاز داخلی خودرو و صادرات آن دانست و از شرکت سایپا نیز خواست، واحدی از تولید محصولات پر فروش خود را در خراسان رضوی راه اندازی کند.  
 هجدهمین نمایشگاه بین المللی خودرو از سه شنبه 16 مردادماه در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی مشهد آغاز به کار کرده و تا 19 مرداد ادامه دارد.
در این مجموعه 100 شرکت داخلی و 30 نمایندگی از شرکتهای خارجی در این نمایشگاه حضور دارند.
در نمایشگاه امسال دو خودرو جدید و نیز کامیون کشنده دانگ رونمایی شد.

 

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۱۸
منبع اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدید : ۱۲۸۷