.
برگزاری نشست خبری
برگزاری نشست خبری


مشاور استاندار و مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی در جمع خبرنگاران به تشریح  جزئیات طرح جدید خروج مراجعت دارندگان کارت آمایش و پاسپورت های طرح روادید خانواری به افغانستان پرداختند.

. بازگشت به افغانستان بدون ابطال کارت

در این نشست خبری جناب آقای عجمی از آغاز اجرای طرح خروج و مراجعت برای اولین بار طی بیش از سه دهه گذشته برای دارندگان کارت آمایش خبر داده و افزودند متقاضیان میتوانند برای انجام امور اداری و ثبت نام در طرح به دفاتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی مراجعه نمایند .

ایشان با بیان این که کلیه اتباع خارجی دارای کارت آمایش 13 ( پس از دریافت گذرنامه از نمایندگی های سیاسی ج.ا.افغانستان ) و گذرنامه با روادید محدود (طرح خانواری) سالی یک بار میتوانند از این تسهیلات استفاده نمایند خاطر نشان نمودند که این طرح به منظور تسهیل شرایط اتباع خارجی ساکن در کشور اجرایی شده است و دارندگان کارت و یا پاسپورت های طرح خانواری هیچ نگرانی از بابت ابطال مدارکشان پس از بازگشت به ایران نداشته باشند .

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان خراسان رضوی هزینه های این طرح را  شامل :
مبلغ 172 هزار تومان جهت تعرفه اقامت
مبلغ 23 هزار تومان بابت تعرفه روادید خروج و مراجعت
10 هزار تومان هزینه خدمات خروج و مراجعت به ازای هرجلد گذرنامه اعلام نموده و افزودند که هزینه های یاد شده جدا از هزینه هایی است که نمایندگی های سیاسی ج.ا.افغانستان برای صدور گذرنامه دریافت مینماید .

ایشان روند اداری و هزینه های خروج و مراجعت برای دارندگان گذرنامه با روادید محدودی (طرح خانواری) را همانند کارت آمایش اعلام کردند با این تفاوت که این افراد بدلیل داشتن گذرنامه بر خلاف دارندگان کارت آمایش نیاز به دریافت گذرنامه ندارند.

جناب آقای عجمی با بیان اینکه پس از دریافت روادید خروج و مراجعت، مهاجرین به مدت یک ماه میتوانند در افغانستان بمانند ، خاطر نشان کردند: اگر به هر دلیلی پناهندگان در موعد یک ماهه نتوانند به ایران بازگردند باید جهت ورود مجدد به ایران روادید دریافت نمایند.


. طرح آمایش 13

در ادامه این نشست خبری جناب آقای عجمی ضمن اشاره به شرکت 85 هزار نفر از افراد واجد شرایط شرکت در طرح آمایش متذکر شدند که کسانی که تا کنون برای دریافت نوبت جهت شرکت در طرح اقدام نکرده اند لازم است در اسرع وقت برای اخذ نوبت به دفاتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی مراجعه نمایند.

لازم بذکر است که اعتبار کارتهای آمایش 12 در تاریخ 97/5/31 به اتمام رسیده و ارائه کلیه خدمات اداری به دارندگان این مدارک متوقف خواهد شد.


. طرح صدور معرفی نامه ویژه حمایت تحصیلی برای دانش آموزان فاقد مدرک اقامتی

ایشان به تحصیل رایگان ۷۷ هزار دانش آموز مهاجر در مدارس خراسان رضوی اشاره کردند و خاطر نشان نمودند که از این تعداد۶۰ هزار نفر دارای مدرک معتبر اقامتی و ۱۷ هزار نفر هم دانش آموزان فاقد مدرک اقامتی هستند که طی سال های۹۴ ، ۹۵ و ۹۶ با شرکت در طرح شناسایی برگه معرفی نامه ویژه حمایت تحصیلی دریافت کرده اند .
جناب آقای عجمی همچنین از صدور 8355 معرفی نامه برای ثبت نام در سال تحصیلی 97-98 در راستای ایجاد شرایط بهره مندی دانش آموزان فاقد مدرک اتباع خارجی از امکانات آموزشی خبر دادند

. طرح تعیین تکلیف مردان خارجی فاقد مدرک مزدوج با اتباع خارجی

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی با اشاره به برگزاری طرح تعیین تکلیف مردان خارجی فاقد مدرک مزدوج با بانوان ایرانی و فرزندان آنان با مهم ارزیابی کردن طرح مزبور تاکید نمودند که کلیه اتباع خارجی فاقد مدرک که دارای همسر ایرانی هستند اعم از افرادی که در طرح سرشماری شرکت نموده اند یا خیر لازم است جهت دریافت برگ تردد به دفاتر کفالت اقامت و اشتغال اتباع خارجی مراجعه نمایند.

توضیح اینکه از ابتدای آغاز این طرح تاکنون ۴۸۹ نفر در قالب ۲۰۹ خانوار از اتباع خارجی فاقد مدرک اقامتی نسبت به شرکت در طرح و دریافت برگ تردد برای خود و فرزندان فاقد مدرکشان اقدام نموده اند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۲۶
منبع پرتال اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی
تعداد بازدید : ۲۳۴