.
ملاقات با جمعی از اساتید و فعالان مدنی و اجتماعی شهر هرات
ملاقات با جمعی از اساتید و فعالان مدنی و اجتماعی شهر هرات


جمعی از فعالان مدنی و اجتماعی و اساتید دانشگاهی استان هرات افغانستان روز پنج شنبه مورخ ۲۵ مرداد با مدیر کل امور اتباع خراسان رضوی ملاقات نمودند
آقای عجمی به میزبانی ج.ا.ا طی چند دهه گذشته از اتباع افغانستانی با توجه به مشکلات اقتصادی داخلی ایران لیکن تمام تلاش دولت ایران برای ارائه خدمات مطلوب در حوزه های آموزشی بهداشتی و معیشتی بوده است.
ایشان اشاره نمودند ۷۶۰۰۰ نفر دانش آموز در مدارس دولتی و ۶۰۰۰ نفر دانشجو در مراکز آموزش عالی در حال تحصیل می باشند و بخشی دیگر در فضاهای کسب و کار در حال فعالیت اقتصادی می باشند.
مدیر کل امور اتباع خاطر نشان نمودند حمایت از فعالیتهای فرهنگی و علمی پناهندگان با صدور و تمدید مجوز فعالیت ۱۸ موسسه و تشکل فرهنگی پناهندگان از دیگر خدمات اداره کل امور اتباع می باشد و علاوه بر آن ارائه خدمات آموزشی از قبیل دوره های فنی و حرفه ای و خدمات حقوقی در قالب کمیته حل اختلاف و خدمات بهداشتی از قبیل بیمه سلامت و ارائه خدمات رایگان واکسیناسیون  اطفال و سایر خدمات مورد نیاز که بخشی از آنها با همکاری کمیساریای عالی پناهندگان و سازمانهای دولتی مرتبط در حال انجام می باشد.
ایشان همچنین تصریح نمودند هم اکنون ۳۲۰ هزار پناهنده در استان سکونت دارند که  کلیه خدمات مورد نیاز پناهندگان که ۹۵ درصد از جمعیت آنها در مرکز استان سکونت دارند و ۳ درصد در مهمانشهر  تربت جام در سایه تلاش و اهتمام این اداره کل و سایر دستگاه های اجرای و همکاری دفاتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی صورت می پذیرد.
یکی از شاخص ترین خدمات دولت ج.ا.ا به پناهندگان فراهم آوردن زمینه خروج و مراجعت پناهندگان افغانستانی بدون ابطال کارت اقامت آمایش می باشد که طی روزهای گذشته اجرایی شده و در این جلسه به فرآیند اجرایی این طرح و سایر طرحهای اجرایی اشاره گردید.
نماینده هیات اعزامی از افغانستان نیز از خدمات گسترده دولت ایران به پناهندگان افغانستانی طی چند دهه گذشته تقدیر و تشکر نمودند.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۲۸
منبع پرتال اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی
تعداد بازدید : ۷۶