.
​تمامی امکانات برای بازگشت زائران رضوی آماده است
​تمامی امکانات برای بازگشت زائران رضوی آماده است

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود : بدین منظور 4500 دستگاه اتوبوس و  بیش از 90 رام قطار و نیز ناوگان هواپیمایی با 220 پرواز در روز طی این ایام در حال جابه جایی زائران و مسافران رضوی است.
وی اظهار کرد : در این میان برای خدمات دهی به زائران طی این ایام در طول محورهای بین راهی ۲۰۰ ایستگاه صلواتی و ۵۰۰ ایستگاه درون شهر مشهد، در قالب ۳۲ نوع خدمت به امر رسیدگی  به زائران مبادرت داشته اند.
وی اظهار داشت: ۳۰ تن گوشت و ده ها تن برنج توسط خیران در این ایام پخت و توزیع شد.
استاندار خراسان رضوی خاطر نشان کرد:علاوه بر مراکز اقامتی رسمی و خانه مسافرها، ۴۸۰ مدرسه و سالن ورزشی به اسکان زائران پیاده اختصاص یافت.
رشدیان تصریح کرد: ۶۷ بیمارستان۳۲۰ دستگاه امبولانس، ۶ فروند هلی کوپتر و تعدادی اتوبوس آمبولانس در محورهای استان در این مدت مستقر و امداد رسانی کرده اند.
وی با اشاره به حضور موثر پلیس در محورهای مواصلاتی استان و اعمال محدودیت های ترافیکی، گفت: به مدد این حضور، دو، سوم تصادفات منجر به فوت و جرح در دهه پایانی صفر امسال در مقایسه با سال گذشته کاهش یافت.
استاندار خراسان رضوی از پیش بینی ۱۰۲ رام قطار به صورت  روزانه برای جابه جایی مسافران و ۲۶ رام قطار درون استانی خبر داد و افزود: طی سه روز گذشته پروازها از فرودگاه شهید هاشمی نژاد بالغ بر ۶۰۰ مورد شده است.
رشیدیان همچنین از آمادگی و پیش بینی پنج هزار دستگاه اتوبوس برای بازگشت مسافران و زائران خبر داد و گفت: تمامی فرمانداران ، بخشداران و شهرداران در آمادگی کامل به سر می برند.
به گفته وی ؛تا شب گذشته بالغ بر سه میلیون و ۲۰۰ هزار زائر به مشهد مقدس وارد شده اند که ۳۵۰ هزار نفر آنان را زائران پیاده تشکیل می دهند.
 

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۱۷
منبع اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدید : ۱۲۷۰