.
دیدار با نمایندگان هیات دیپلماتیک اتحادیه اروپا
دیدار با نمایندگان هیات دیپلماتیک اتحادیه اروپا


نمایندگان هیات دیپلماتیک اتحادیه اروپا در روز یکشنبه 11 آذر ماه با سرپرست اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی دیدار نمودند
آقای احمدی سرپرست اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی در این دیدار با اشاره آمار ۳۲۰ هزار نفر می باشند و در بخشهای آموزشی بهداشتی و اشتغال از ظرفیتها و امکانات موجود بهره مند می باشند بیان داشتند سازمانهای داخلی و بین المللی دولتی و غیر دولتی نیز خدماتی به این جمعیت پناهندگان ارائه می دهند.
فعالیت ۲۰ موسسه  و تشکل های مردم نهاد اتباع خارجی در مشهد و دفتر کمیساریا و شرکای اجرایی دولتی زمینه ارائه خدمات مطلوب را برای پناهندگان فراهم نموده اند.

ایشان خاطر نشان نمودند واگذاری برخی از امور اجرایی به دفاتر کفالت و فعالیت کمیسیون ساماندهی اتباع خارجی با عضویت ۲۳ دستگاه اجرایی و همچنین فعالیت کمیته اجرایی فرهنگی اتباع خارجی با مدیریت این اداره کل از دیگر برنامه های جاری اداره کل امور اتباع استان می باشد

سرپرست اداره کل امور اتباع در این جلسه به فعالیت کمیته حل اختلاف پناهندگان در این اداره کل و رسیدگی به  مشکلات حقوقی پناهندگان و سایر خدمات اجرایی اشاره نمودند.

این ملاقات در روز یکشنبه مورخ ۱۱ آذرماه با حضور مدیران کل امور اتباع استان  های یزد و سیستان و بلوچستان و جمعی از نمایندگان سازمانهای دولتی در محل اداره کل امور اتباع برگزار شد.

ضرورت رسیدگی و تقویت فضاهای آموزشی و بهداشتی در استان با کمک مجامع بین المللی و سازمانهای خارجی از موضوعات مهم مطرح شده در این جلسه بود که مشارکت موسسات خارجی و بین المللی در این زمینه مورد تاکید قرار گرفت.

نیاز به  توسعه فضاهای ورزشی و فرهنگی برای پناهندگان با توجه به جمعیت قابل توجه آنها در استان و همچنین تقویت فضاهای کسب و کار و اشتغال پایدار و بورسیه دانشجویان اتباع خارجی بیان گردید.

ریاست هیات اعزامی اکو و دفکو با اشاره به فعالیت شرکای اجرایی آنها از قبیل کمیساریا ریلیف اینترنشنال و یونیسف در ایران به ماموریتهای پاسخگویی به نیازهای فوری میان مدت و بلند مدت اکو و دفکو در ایران برای پناهندگان توضیحاتی ارائه نمودند.

ایشان بیان داشتند فعالیت موسسات خارجی می تواند ظرفیت همکاری و برنامه های سازمانهای بین المللی را توسعه دهد و یاد آور شدند افراد با تجربه و فعال در کمک رسانی به پناهندگان می بایستی مورد حمایت بیشتر قرار گیرند و علیرغم محدودیتهای اعتبارات بین المللی خوشبختانه در فضاها و شرایط مطلوبی نیز در حال اجرا است .

خانم لاله وینسر ریاست هیات اعزامی از تلاشها و خدمات شایان ج.ا.ا از پناهندگان در بخشهای زیر ساختی و خدماتی قدردانی نموده و استمرار این حمایتها را خواستار شدند.

اختصاص اعتبارات دو سالانه برای حوزه سلامت پناهندگان از طریق فعالیت بهسازی و بهبود شرایط و امکانات مورد نیاز برای سازمانهای خارجی فعال در مشهد و نگاه ویژه اتحادیه اروپا و دفکو به تقویت و حمایت کمک ها از پناهندگان ساکن استان خراسان رضوی مورد تاکید قرار گرفت. 

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
منبع پرتال اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی
تعداد بازدید : ۱۷۸