.
رشد 23 برابری خدمات مردم محورانه به زائران دهۀ آخر صفر در خراسان رضوی
رشد ۲۳ برابری خدمات مردم محورانه به زائران دهۀ آخر صفر در خراسان رضوی

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی در این جلسه که به منظور بررسی عملکرد و نقاط قوت و ضعف امور تبلیغی ، فرهنگی و ارتقا فرهنگ میزبانی برگزار شده بود؛ اظهار داشت: قرارگاه فرهنگی که با محوریت سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی و هماهنگی و همکاری دستگاههای ذیربط کار فرهنگی تبلیغی مراسم دهۀ پایانی صفر را به انجام رساند، از چند ویژگی مطلوب و مناسب برخوردار بود.
وی افزود: مدیریت انسجام بخشی که دستگاه های فرهنگی با هماهنگی و همکاری و هم افزایی کار را به انجام رساندند؛ شامل حوزه های علمیه ، سازمان تبلیغات اسلامی ، اوقاف و امور خیریه ، دفتر تبلیغات اسلامی و تقسیم بندی محورهای مواصلاتی و دادن مسئولیت مشخص به هر محور از ویژگی های انسجام بخشی مدیریتی در این عرصه بود.
سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: آموزش و توانمندسازی مبلغان و روحانیون گام مؤثری بود که با برگزاری دوره های آموزشی و تولید محتواهای مناسب از جمله سه کتاب ، نکتۀ مثبت دیگر کار قرارگاه فرهنگی تبلیغی بود.
حسینی ادامه داد: تکیه و تأکید بر استفاده از ابزار هنر با تشکیل گروه سرود آوای رضوان و بیش از 86 اجرا در محورهای مواصلاتی برای بیش از 216 هزار زائر ؛ کرسی تلاوت رضوی با 24 قاری و برنامه های نقالی خوانی توسط 10 نقاله خوان برتر ؛ در راستای تبلیغ و ترویج فرهنگ رضوی با تکیه بر هنر از ویژگیهای مثبت کار این قرارگاه بود.
جانشین ستاد دهه آخر صفر استان خاطرنشان کرد: موضوع مهم دیگر نگاه رویداد محور فرهنگی بود که به عنوان مثال در مسابقات کتابخوانی ، طرح گل پوش برای دختران و زنان زائر اجرا شد.
وی تصریح کرد: پوشش دهی خدمات فرهنگی به همۀ اقشار زائران از جمله کار با کودکان توسط مربیان تخصصی مهدالرضا با بکارگیری 76 مربی توانمند و پوشش خدمات به بیش از 4 هزار کودک از ویژگی های ممتاز دیگری بود که به انجام رسید.
سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی، نگاه حمایت محور حرفه ای از زائران با 11 گروه مشاورین در ایستگاه های خدماتی بین راهی و نیز اهدامحصولات در مبدا به کاروان ها و زائران را از نکات مثبت دیگری برشمرد  که قرارگاه فرهنگی با طراحی خوب و موفق از عهدۀ آن به خوبی برآمد.
حسینی در خصوص خدمات ارائه شده در جهت ارتقا فرهنگ میزبانی نیز گفت: ایجاد ایستگاه های مشارکتی با مردم توسط شهرداری مشهد ، برجسته سازی فرهنگ رضوی مانند مراسم میدان شهدا تحت عنوان «چهل و هشتم» و انعکاس آن در شبکه های ملی، راه اندازی سایت شهروند میهمان نواز و بکارگیری 10 هزار خادم داوطلب در 29 نوع خدمت به زائرین دهۀ آخر صفر و نیز راه اندازی کانون خادم یاران رضوی آستان قدس رضوی با 30 نوع خدمت و 17 هزار خادم افتخاری و 42 مدرسۀ گامهای عاشقی توسط آموزش و پرورش و ارائۀ خدمات با 15 هزار نفرخادم برای 110 هزار زائر توسط جمعیت خدمتگزاران زائرین پیاده و خدمات هیئت متوسلین به جوادالائمه برای زائرین خراسان شمالی که در مجموع باعث افزایش 23 برابری مشارکت مردم شد ؛ از نکات برجستۀ کار خدمات رسانی به زائرین دهۀ آخر صفر بود.
در این جلسه مسئولان آستان قدس رضوی، شهرداری مشهد ، سازمان تبلیغات اسلامی ، اداره کل اوقاف و امور خیریه و سایر دستگاهها و نهادهای ذیربط حضور داشتند.
 

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۵
منبع اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدید : ۷۵۵