.
​ حضور استاندار خراسان رضوی در مراسم بزرگداشت دومین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی
​ حضور استاندار خراسان رضوی در مراسم بزرگداشت دومین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ، در این مراسم علاوه بر علیرضا رزم حسینی ، یاسر هاشمی فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی ، نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی ، فعالان سیاسی و غیره  حضور داشتند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت گفت : آیت الله هاشمی رفسنجانی  ،مردی بزرگ ؛ تاریخ ساز ، مجاهد و مدیری توانا و انسانی دلسوز برای مردم بود .
مجید انصاری عنوان کرد : تاثیرعینی و یادگارهای ماندگار این یار امام (ره) و سرباز مجاهد امام (ره) درجغرافیای ایران در تمامی استان ها ، مناطق و مرزهای این کشور گسترده و بزرگ و نیز همه عرصه های آبادانی ، کار ، تولید ، صنعت ، معدن و علم وپژوهشی و غیره می درخشد.
وی تصرییح کرد : امروز در 40 سالگی انقلاب اسلامی اگر فهرست دستاوردهای شکوهمند انقلاب را بشماریم بسیاری از این اقدامات یا به ابتکار او یا با مشارکت فکری و اندیشه ای او شکل گرفته یا با اقدام نرم افزاری او در وضع قانون و تصویب بودجه های توسعه و بودجه های سنواتی کشور و یا در قوه مجریه یا سیاست گذاری کلان در مجمع تشخیص مصلحت حضور داشته است.
 وی نگاهی اجمالی بر کارنامه درخشان ایت الله هاشمی فرصت مفصل و طولانی می طلبد .
وی با اشاره به اینکه برگزاری مراسم بزرگداشت در مورد افراد با دو دید است یک نگرش با صیغه ماضی و گذشته از فرد به کار می برند که این نگاه به تاریخ و تاریخ نگاری از دید اسلام مطلوب نیست.
 وی تصریح کرد : در واقع تاریخ را نمی توان صرفا بایگانی دیدن و در آن گردش ردن مطلوب نیست  بیفایده است اما اگرتاریخ و شخصیت های تاریخ را به عنوان الگو و اسوه امروز و فردا معفی کنیم یک ضرورت اجتماعی و امر عقلانی و سیره قرآنی است.
وی تصریح کرد : قرآن کریم در جای جای سوره های خود چهره های تاریخی موثر و الگوهای برجسته و روشنگر و نیز برعکس  را برجسته و معرفی می کند حال آنکه اگر بسیاری از چهره های تاریخی در این کتاب آسمانی ذکر نمی شد یادی از آنان در جامعه باقی نمی ماند.
وی ادامه داد : اما درقرآن سرنوشت پیشینیان و داستان پیابران و جریان استکبار و جریان حق طلبی و غیره رامایه عبرت برای صاحبان اندیشه و خرد قرار داده است چنانکه در سوره انبیا خداوند 10، 11 پیامبر را نام می برد و در سوره نسا و آل عمران و بقره همین گونه است و گاه یک سوره کامل مثل یوسف به یک نفر برای یک نسل و یک عصر و یک رهبر و مدیر خردورز اختصاص دارد.
وی تصریح کرد : درس قرآن برای ما آن است که اگر فردی و چهره ای برجسته و اخلاقی ، دانا و غیره در جامعه بود او را قدربدانید .
 

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
منبع اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدید : ۱۲۸۹