.
ملاقات با فرماندار، شهردار، ریاست و اعضاء شورای اسلامی شهرستان تایباد
ملاقات با فرماندار، شهردار، ریاست و اعضاء شورای اسلامی شهرستان تایباد


فرماندار شهردار ریاست و اعضاء شورای اسلامی شهرستان تایباد با مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی ملاقات نمودند.
آقای شرافتی فرماندار تایباد در این دیدار با قدردانی از زحمات و خدمات آقای عجمی مدیر کل اسبق اداره کل امور اتباع و تبریک انتصاب آقای قاسمی بعنوان مدیر کل جدید اداره کل امور اتباع استان به اهمیت و جایگاه مرز خروجی دوغارون در پذیرش و ساماندهی ورود و خروج جمعیت قابل توجهی از اتباع ایرانی و افغانستانی به کشور از طریق این معبر اشاره نمودند.

ایشان تردد روزانه ۴ الی ۵ هزار نفر از اتباع افغانستانی دارنده روادید معتبر ورود و همچنین ۲هزار راننده تریلی و قریب به ۲ هزار نفر اتباع خارجی دارای مدرک و فاقد مدرک جهت خروج از کشور رااز این مرز یادآور شدند.

فرماندار تایباد از همکاریها و تعاملات مطلوب با نمایندگی اداره کل امور اتباع در تایباد به جهت رسیدگی و  ساماندهی خروج اتباع افغانستانی به کشورشان  قدردانی نمودند.

ایشان به پیگیری های در حال انجام توسط فرمانداری و شورای اسلامی شهرستان تایباد جهت احداث اردوگاه مراقبتی اتباع خارجی در تایباد اشاره نموده و خواستار سرعت بخشیدن بیش از پیش این پیگیری ها توسط اداره کل امور اتباع استانداری خراسان رضوی شدند.

آقای شرافتی با بیان اجرای برخی پروژه ها در ایام دهه مبارک فجر  از مدیر کل امور اتباع برای حضور در مراسم افتتاحیه طرحها خصوصا پروژه کلنگ زنی پارک وحدت شهرستان تایباد دعوت بعمل آوردند.

مدیر کل امور اتباع نیز در این دیدار با بیان توصیه های دین مبین اسلام در خصوص رعایت کرامت انسانی و تکریم ارباب رجوع از تعاملات و همکاریهای فرمانداری شهرستان تایباد و سایر دستگاه های مربوطه با نمایندگی این اداره کل در تایباد در جهت ارائه خدمات مطلوب اتباع افغانستان بازگشت کننده به کشورشان قدردانی نمودند.

آقای قاسمی به پتانسیل های متعدد شهرستان تایباد و ارتقاء ظرفیت های موجود آن شهرستان اشاره داشتند و افزودند افزایش کارها و فعالیتهای فرهنگی بسیار ضروری و حائز اهمیت می باشد و مورد توجه اداره کل امور اتباع خواهد بود.

ایشان همچنین مستند سازی اقدامات و خدمات و فعالیتهای فرهنگی بعنوان سند ملی جهت ارائه به مجامع بین المللی و تلاش مضاعف برای جذب اعتبارات بین المللی را یادآور شدند و در این زمینه تشکیل کمیته رسانه را در ذیل کمیسیون ساماندهی اتباع خارجی به منظور ارائه دستاوردها و خدمات شایان نظام مقدس ج.ا.ا به پناهندگان  و بازگویی آنها در نشست های بین المللی را خاطرنشان نمودند.

 

 

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
منبع پرتال اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی
تعداد بازدید : ۱۰۰