.
ملاقات با سرکنسول ج.ا.افغانستان در مشهد
ملاقات با سرکنسول ج.ا.افغانستان در مشهد


آقای راغی سرکنسول دولت اسلامی افغانستان در مشهد روز شنبه مورخ ۶ بهمن ماه با مدیر کل امور اتباع خراسان رضوی ملاقات و ضمن تبریک مسولیت جدید به ایشان از همکاریها و تعاملات مطلوب کنسولگری افغانستان با اداره کل امور اتباع در گذشته قدردانی نمود وخواستار استمرار این تعاملات و ارتقاء سطح همکاریهای موجود گردید.
ایشان از حمایتهای ج.ا.ا در بخشهای مختلف به پناهندگان خصوصا دستور مقام معظم رهبری در موضوع تحصیل دانش اموزان آموزان فاقد مدرک هویتی در مدارس دولتی کشور تقدیر و تشکر نمود و این دستور رهبر ج.ا.ا را نشان از سعه صدر ایشان برشمرد و خاطر نشان نمود این حمایت در هیچ جای دنیا از پناهندگان سابقه نداشته و ندارد و دولتمردان افغانستان قدردان این زحمات و خدمات دولت ایران می باشند.
آقای راغی به برخی مشکلات پناهندگان خصوصا موضع تحصیل دانشجویان، صدور گواهینامه رانندگی و روند مراجعت اتباع دارنده کارت آمایش به افغانستان اشاره داشته و خواستار توجه و پیگیری جدی اداره کل امور اتباع برای حل این مشکلات گردید.
مدیر کل امور اتباع نیز در این دیدار ارتباطات ریشه دار بین مردم ایران و افغانستان را مبتنی بر فرهنگ، تمدن و اسلامیت دانستند و یادآور شدند این مولفه های مهم فارغ از قواعد بین المللی زمینه همبستگی و تعامل را در حوزه های فرهنگی تقویت نموده و علاوه بر این موجب بورز و ظهور در عرصه های سیاسی گردیده است.
ایشان افزودند با توجه به شرایط و روابط موجود مسولیت خدمتگزاران به پناهندگان سنگین تر و از این رو تلاش مضاعفی را می طلبد.
آقای قاسمی بیان داشتند زیر ساختهای کشور افغانستان طی سالهای گذشته رشد و توسعه یافته بطوریکه کاهش میزان مرگ و میر افزایش میزان سواد و بالندگی جامعه فرهیختگان افزایش ساخت و سازها و توسعه شهری سرمایه گذاری و اختراعات و.... نمونه های بارز از این توسعه یافتگی کشور افغانستان می باشد.
مدیر کل امور اتباع همچنین به موضوع امنیت دو کشور و اهمیت آن در امنیت منطقه و جهان بر گسترش ارتباطات و انجام فعالیتهای جدید به جهت تقویت پیوندهای فرهنگی و اجتماعی تاکید نمودند.
ایشان اظهار داشتند خدمت گذاری به پناهندگان خدمت به فرهنگ و میراث اجداد و گذشتگان است و هنر مدیران و مسئولان استفاده از حداکثر اختیارات برای حل مشکلات جامعه هدف می باشد .
مدیر کل امور اتباع توجه ویژه مقام معظم رهبری به مردم و دولت افغانستان را برگرفته از نگاه عمیق و تاثیرگذار ایشان و سایر مسئولان به حل مشکلات پناهندگان افغانستانی در کشور در تمامی بخشها حائز اهمیت خواندند.

 

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۶
منبع پرتال اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی
تعداد بازدید : ۱۲۴