.
ملاقات با مسول ارشد بهداشت عمومی دفتر منطقه ای کمیساریا در بانکوک
ملاقات با مسول ارشد بهداشت عمومی دفتر منطقه ای کمیساریا در بانکوک


آقای هرو ایسامبرت باتفاق سرپرست دفتر کمیساریای عالی مشهد و کارشناسان مربوطه روز یکشنبه مورخ ۲۹ اردیبهشت ۹۸ در ملاقات با مدیر کل امور اتباع خراسان رضوی از حمایت ها و مساعدتهای ج.ا.ا از پناهندگان قدردانی نمود .
این مقام مسول در کمیساریای عالی پناهندگان سیاست این نهاد بین المللی را حمایت از کشورهای میزبان و جذب کمک های بشردوستانه و همبستگی در سیاست های خارجی  کمیساریا برشمرد.
ایشان که مسولیت بیمه سلامت پناهندگان را بر عهده دارد خاطر نشان نمود طرح بیمه تحت توافق جهانی در حال انجام می باشد و امیدواریم برای توسعه اقدامات در این زمینه شاهد مراجعه و پوشش جمعیت بیشتری از خانواده های غیر آسیب پذیر از چتر حمایتی بیمه سلامت باشیم.
مدیر کل امور اتباع نیز در این جلسه با اشاره به فعالیت قویترین دفاتر کمیساریا  در مشهد همراهی و همکاری این نهاد بین المللی را در تصمیم سازی و تصمیم گیری بسیار حائز اهمیت خواندند و از حمایتهای بیمه ای کمیساریا قدردانی نمودند.
آقای قاسمی یاد اور شدند کمیساریای عالی بعنوان بخشی از سازمان ملل که فارغ از وابستگی های سیاسی و موضع بی طرفی نقش و جایگاه خود را در جامعه بین الملل نشان داده قابل احترام است و بدین منظور سطح خدمات کمیساریا در این شرایط می تواند توسعه یابد.
ایشان بیان داشتند خدمات کمیساریا نمی بایستی در ساختارهای  اداری محصور گردد این خدمات می تواند به شکل گسترده تری  در حوزه   اتصال و هم گرایی و تحکیم و هدفمند کردن بخش های خصوصی سازمانهای بین المللی و موسسات خارجی نقش آفرینی  بیشتری داشته باشد .
مدیر کل امور اتباع کمک حداکثری ج.ا.ا به جمعیت مجازین و غیر مجازین را از همان ابتدای ورود این افراد چه از سمت پاکستان و چه عراق و چه افغانستان وجود داشته این در حالی بوده که در ماه های ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران بودیم موضوع جنگ تحمیلی تحریم گروه های تجزیه طلب و بمب گذاری ها و ترورها بسیاری از ساختارهای اداری ما را دچار مشگل کرده بود.
این مقام مسول مسئول در حوزه پناهندگان استان اظهار داشتند با توجه به گستردگی جمعیت پناهندگان و نیازهای آنها خصوصا در حوزه های معیشت و بهداشت جذب بیشتر اعتبارات بین المللی و اطلاع رسانی شفاف توسط نهاد های بین المللی از مجموعه خدمات دولت به پناهندگان بسیار حائز اهمیت خواندند .

  

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۲۹
منبع پرتال اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی
تعداد بازدید : ۵۱