.
ملاقات با مدیر پروژه های سازمان پزشکان بدون مرز در خاورمیانه
ملاقات با مدیر پروژه های سازمان پزشکان بدون مرز در خاورمیانه


خانم هیام الزین مدیر برنامه ریزی پروژه های  سازمان پزشکان بدون مرز در منطقه خاورمیانه باتفاق مدیر کشوری سازمان مذکور در ایران روز یکشنبه مورخ ۲۹ اردیبهشت ماه ۹۸ با مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی ملاقات نمود .
مدیر کل امور اتباع در این دیدار با قدردانی از فعالیتهای این سازمان در مشهد طی سال گذشته تاکنون ارایه  ۵۴۰۰ مورد مشاوره بهداشتی به خانواده های پناهندگان را بیان داشتند و تلاش مضاعف سازمان پزشکان بدون مرز را در آینده با توجه به گستردگی مشکلات مربوطه خواستار شدند.
آقای قاسمی با بیان تاریخچه ورود پناهندگان کشورهای همسایه به ایران و حمایت بیدریغ ج.ا.ااز پناهجویان در ایام پیروزی انقلاب اسلامی و در دوران جنگ و تحریم ها فارغ از نگاه های سیاسی و اعتقادی و مدیریت جمعیت میلیونی پناهندگان را بر گرفته از حس انسانی و بشردوستانه برشمردند و تصریح نمودند ملت ایران در این ۴۰ سال میزبانی از پناهندگان هر کدام شبیه یک پزشک بدون مرز را نقش ارزنده ای ایفا کرده اند .
ایشان اشاره داشتند پزشکان بدون مرز رزمندگانی هستند که سلاح شان محبت و مهربانی است و همانطور که جامعه جهانی روز به روز چهره خشمش بیشتر می شود چهره مهربانی و محبت نیز به همان شکل می بایستی گسترش یابد و حضور پزشکان بدون مرز در کانون بحرانها نشان از مهربانی و همدردی و حس انسانی برای کمک و همیاری به مصیبت زدگان است.

  

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۲۹
منبع پرتال اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی
تعداد بازدید : ۸۳