.
ملاقات سرپرست سفارت افغانستان  با معاون سیاسی امنیتی اجتماعی
ملاقات سرپرست سفارت افغانستان با معاون سیاسی امنیتی اجتماعی


بر اساس هماهنگی های انجام شده توسط اداره کل امور اتباع خراسان رضوی و نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور روز یکشنبه مورخ ۲۹ اردیبهشت ماه ۹۸ سرپرست سفارت افغانستان در تهران به منظور معارفه سرکنسول جدید افغانستان در مشهد با معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی ملاقات نمودند.
در این ملاقات جناب آقای قاسمی مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت حضور پناهندگان و مهاجرین در استان به برخی از خدمات شاخص ج.ا.ا به پناهندگان بویژه در حوزه های آموزشی و بهداشتی اشاره نمودند.
محمد هارون نجم پور سرپرست سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در تهران نیز با قدردانی از کمک ها و حمایتهای ج.ا.ا از هموطنان خود در ایران ، روابط ایران و افغانستان را با توجه به اشتراکات فراوان فرهنگی و تاریخی در جنبه های مختلف منحصر به فرد دانسته و عنوان داشت این اشتراکات زمینه مناسبی برای ارتقاء سطح همکاری های سیاسی و اقتصادی ایجاد نموده است.
آقای نجم پور سیاست دولت افغانستان را توسعه مناسبات و روابط تجاری  با کشور ایران برشمرد و افزود در راستای رونق تعاملات تجاری  تلاش در جهت رفع مشکلات موجود خصوصا در حوزه های صادرات و واردات ترانزیت کالاهای مورد نیاز و بهره گیری از ظرفیتهای تجار ایرانی و افغانستانی را در شرایط کنونی حائز اهمیت خواند.
آقای جابر انصار سرکنسول جدید افغانستان در مشهد نیز پیاده سازی سیاست های دولت افغانستان را در توسعه و تحکیم روابط تجاری با ایران و تقویت همکاری ها با بخشهای دولتی مورد تاکید قرار داد و بیان داشت از تمام ظرفیت های موجود برای ارتقاء سطح همکاری های اقتصادی استفاده می نماییم.
جناب آقای جعفری معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی نیز در این دیدار وجود اشتراکات فراوان بین دو کشور را زمینه ساز تحکیم روابط و خنثی کردن توطئه های دشمنان و هوشیاری بیشتر بین دوملت برشمردند.
ایشان آمادگی استان را برای افزایش حجم مبادلات تجاری با کشور افغانستان از طریق تقویت بازارچه های مرزی و ایجاد شهرک های صنعتی و سایر اقدامات موثر در توسعه تجارت بین دو کشور خاطر نشان نمودند و علاوه بر آن تقویت سطح تعاملات دیپلماتیک و مراودات اجتماعی و فرهنگی را مورد تاکید قرار دادند.
آقای جعفری به برخی خدمات در حوزه های تحصیلی بهداشتی قضایی پناهندگان در استان نیز اشاره نمودند و یاد آور شدند با حضور سرکنسول جدید افغانستان در مشهد شاهد توسعه فضای همکاری ها و ارتباطات بیشتر بخش های خصوصی ایران و افغانستان باشیم.

  

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۳۰
منبع پرتال اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی
تعداد بازدید : ۹۸