.
ملاقات با ریاست دفتر مشهد کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان
ملاقات با ریاست دفتر مشهد کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان


خانم ایریس ریاست جدید دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان مشهد روز یکشنبه مورخ ۵ اردیبهشت ماه ۹۸ با مدیر کل امور اتباع خراسان رضوی  ملاقات  نمود.
مدیر کل امور اتباع در این دیدار با اشاره به حوزه ماموریت و فعالیتهای این اداره کل در جهت خدمت رسانی به جامعه پناهندگان اولویت های کاری را در زمینه های معیشت بهداشت و سلامت و آموزش اشتغال و بازگشت پناهندگان خاطر نشان نمودند و وظیفه کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان را در حمایت ساماندهی و هماهنگی شرکای خارجی برای اجرای موفق و هدفمند فعالیتهای مشترک مورد تاکید قرار دادند.
آقای قاسمی به برخی از اقدامات جدید اداره کل امور اتباع در جهت تشکیل کارگروه تخصصی زنان و خانواده به منظور پیگیری و رسیدگی به مسایل زنان پناهنده و کاهش آسیب های خانواده و همچنین برنامه ریزی برای برگزاری کلاسهای آموزش و آشنایی بازگشت کنندگان در مرز دوغارون با آسیب های مواد مخدر اشاره داشتند.
ایشان موضوع بیمه سلامت پناهندگان خصوصا اقشار آسیب پذیر و بیماران خاص و تلاش در جهت افزایش سهمیه افراد تحت پوشش بیمه سلامت را با همکاری و پیگیری کمیساریای عالی را حائز اهمیت خواندند.
همچنین در این جلسه به نقش و جایگاه کمیساریای عالی در درک واقعیتها و مشاهده خدمات ج.ا.ا به پناهندگان و تبیین گستره خدمات و تسهیلات ارائه شده به پناهندگان در سطح جامعه بین الملل به منظور جلوگیری از سیاه نمایی و هجمه منفی تبلیغاتی علیه خدمات ج.ا.ا را بسیار مهم خواندند.
خانم اریس ریاست جدید دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان نیز در این دیدار ضمن قدردانی از خدمات ج.ا.ا به پناهندگان ابراز امیدواری کرد که با همکاری و تعامل با اداره کل امور اتباع گام موثری در ارتقای سطح خدمات به جامعه پناهنده برداشته شود


  

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
منبع پرتال اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی
تعداد بازدید : ۱۰۳