.
ملاقات با سرکنسول جدید ج.ا.افغانستان در مشهد
ملاقات با سرکنسول جدید ج.ا.افغانستان در مشهد


سرکنسول جدید افغانستان در مشهد باتفاق کارشناسان مربوطه روز دوشنبه مورخ ۱۰ تیر ماه ۹۸ به منظور آشنایی با اقدامات و خدمات اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی به پناهندگان با مدیر کل امور اتباع ملاقات نمود.
آقای قاسمی با تبریک انتصاب ایشان به مسولیت جدید به حضور جمعیت ۳۲۰ هزار نفری اتباع مقیم و برخورداری فرزندان اتباع افغانستانی از فضاهای آموزشی و بهره مندی پناهندگان از مزایای بهداشتی خصوصا بیمه سلامت و همچنین بیمه تامین اجتماعی و ارائه خدمات یکسان همانند شهروندان ایرانی را خاطر نشان نمودند.
ایشان عنوان داشت که نگاه ما به مهاجرین فراتر از وظایف اداری بوده و بیشتر جنبه انسانی دارد، خراسان رضوی در ارائه خدمات به مهاجرین در سطح ایران رتبه اول را به خود اختصاص داده است. 
در ادامه مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی به برخی از اقدامات مهم اداره کل امور اتباع خصوصا در زمینه های خدمات حقوقی و مشاوره ای در کمیته حل اختلاف ایجاد کار گروه زنان و خانواده ایجاد کار گروه سرمایه گذاری تجار خارجی و برنامه ریزی برای ارائه آموزشهای با آسیب های اجتماعی مواد مخدر و اعتیاد در مرز دوغارون برای بازگشت کنندگان اشاره نمودند.
آقای قاسمی به برخی مشکلات اداری کنسولگری افغانستان ناشی از طولانی شدن روند صدور پاسپورت نیز اشاره داشتند و خواستار سرعت بخشیدن به رفع این مشکل شدند.
آقای عبدالجابر نیز در این دیدار ضمن تشکر از نگاه انسانی و اخلاقی اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی و ارایه خدمات به جامعه مهاجر و پناهنده ساکن در استان گفت:
ما شاهد اقدامات شایسته اداره اتباع در خدمت رسانی به مهاجرین هموطن خود می باشیم. شما رضایت و دعای هموطنان مهاجر ما را با خود دارید.
سرکنسول ج.ا.افغانستان با اشاره به خدمات تحصیلی ارائه شده به جامعه پناهنده افزود :
مهاجرین ما در جامعه اسلامی ایران فرصت تعلیم و تحصیل علمی را دریافته اند، بازگشت مهاجرین با دانش می تواند کمک بزرگی به بازسازی و بالا بردن سطح فرهنگ در کشور نماید.
در پایان جلسه نیز درخصوص برخی مسائل اجرایی و راهکارهای ارتقای سطح خدمات پیشنهاداتی مطرح شد .

  

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
منبع پرتال اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی
تعداد بازدید : ۱۱۲