.
ملاقات با ریاست دفترکمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در ایران
ملاقات با ریاست دفترکمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در ایران


ریاست دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان ایران روز سه شنبه مورخ ۱۱ تیر ماه ۹۸ با مدیر کل امور اتباع خراسان رضوی دیدار و در جریان اقدامات و فعالیت های مشترک دفتر کمیساریا و اداره کل امور اتباع قرار گرفت.
در این جلسه مدیر کل امور اتباع با اظهار خرسندی از تعمیق روابط موجود بین ۲ دفتر در جهت تقویت بستر های خدمات رسانی به پناهندگان استان اجرای پروژه های مشترک و مورد نیاز پناهندگان را بسیار حائز اهمیت خواندند و بر حمایت و استمرار فعالیت های جاری و تخصصی نمودن فعالیت ها توسط کمیساریا و سایر موسسات خارجی تاکید نمودند.
ایشان استان خراسان رضوی را از حیث جمعیت پناهنده و عملکرد دفاتر کمیساریا و اتباع و تجارب کارشناسی و حرفه ای در مقایسه با سایر دفاتر استان های دیگر متمایز خوانده و بیان داشتند در سایه تقویت تعاملات و همکاریهای موجود اقدامات تاثیر گذار تر و حمایت های بین المللی بیشتر را از پناهندگان و توجه جامعه بین الملل را به گسترده نیازهای پناهندگان ضروری خواندند.
آقای قاسمی به برخی اقدامات اخیر اداره کل امور اتباع در حوزه های حقوقی و خدمات مشاوره های در کمیته حل اختلاف راه اندازی کار گروه زنان و خانواده تشکیل کار گروه تجار و سرمایه گذاران خارجی و تمرکز بر مشکلات معیشتی و بهداشتی پناهندگان را از اولویت های اداره کل امور اتباع برشمردند.
ریاست نمایندگی  کمیساریای ایران نیز ضمن قدردانی از خدمات ج.ا.ا به پناهندگان آمادگی این نهاد بین المللی را در جلب بیشتر حمایت های جهانی و کمک های کشورهای اهدا کننده ملل به کمیساریا را برای جامعه پناهندگان ایران مورد تاکید قرار داد.
 

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
منبع پرتال اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی
تعداد بازدید : ۱۰۷