.
افتتاح مدرسه امام حسین (ع)
افتتاح مدرسه امام حسین (ع)


دبستان دخترانه دوازده کلاسه امام حسین (ع) در منطقه شهرک شهید باهنر مشهد مقدس، با حضور جمعی از مسئولین استانی و کشوری ، مسئول دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در مشهد و نمایندگان سازمان ریلیف اینترنشنال در ایران افتتاح شد.
محمد تقی هاشمی سرپرست اداره‌کل امور اتباع و مهاجران خارجی استانداری خراسان‌رضوی در مراسم افتتاح این مدرسه که با مشارکت خیران، اعتبارات دولتی و نهادهای بین‌المللی ساخته شده است، اظهار کرد: موضوع مهاجرت و پناهندگی فراتر از مسائل داخلی یک کشور و از توان یک کشور خارج است و به همین سبب پیشرفت در این موضوع نیاز به توجه ویژه جامعه جهانی و همکاری متقابل دارد.
محمدتقی هاشمی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران در 4دهه اخیر فراتر از وظایف خود در امور پناهندگان فعالیت داشته است، ادامه داد: در‌حالی‌که کشور ما طی سال‌های متمادی درگیر جنگ و تحریم بوده، خدمت‌رسانی به اتباع خارجی را بدون هیچ تبعیضی انجام داده است. وی با بیان اینکه 480هزار دانش‌آموز تبعه در کشورمان و در کنار دانش‌آموزان ایرانی مشغول به تحصیل هستند، گفت: با اقدامات بخش سوادآموزی برای یک‌میلیون پناهنده در ایران، توانستیم ضریب سوادآموزی را به 60درصد برسانیم و حسب فرموده مقام معظم رهبری در سال‌های 97 و 98 نیز تسهیلات لازم را برای تحصیل اتباعی که فرزندانشان مدارک هویتی نداشتند، فراهم کردیم. هاشمی با اشاره به جنگ اقتصادی که دشمنان علیه ملت ایران به راه انداخته‌اند، افزود: این جنگ اقتصادی سبب اخلال در اجرای برنامه‌های بشردوستانه ایران شده است و این توقع از نهادهای بین‌المللی وجود دارد که در این زمینه همکاری‌های بیشتری داشته باشند.

لازم بذکر است این مدرسه 12کلاسه در زیربنایی به مساحت 1400مترمربع در زمین وقف شده از سوی مرحوم خیابانی و با اعتبار 3میلیارد و 300میلیون تومان و با مشارکت یک میلیارد و 600 میلیون تومانی سازمان ریلیف اینترنشنال ساخته و تجهیز شده است


 

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
منبع پرتال اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی
تعداد بازدید : ۱۵۲