.
برگزاری نشست خبری
برگزاری نشست خبری


«محمد تقی هاشمی» سرپرست اداره کل امور اتباع خارجی خراسان رضوی امروز (پنجشنبه) در یک نشست خبری با اشاره به فلسفه وجودی اربعین که تمدن‌ساز و زمینه‌ساز ظهور امام زمان (عج) است، گفت که تاریخ شروع ثبت نام زائرین مقیم افغانستانی برای زیارت عتبات عالیات از 25 شهریور ماه آغاز شده و تا 20 مهرماه ادامه دارد.
وی افزود که برای خدمات رسانی هرچه بهتر به زوار ایام اربعین تلاش‌های منسجم از 4 ماه پیش آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود در سال جاری رشد زائرین ورودی و مقیم بین 30 تا 40 درصد افزایش یابد.
براساس آمار در سال گذشته 33 هزار و 328 نفر آمار زائرین ورودی از مرز دوغارون بوده و زائرین مقیم نیز دوازده هزار و 916 نفر بوده‌‌اند.
هاشمی از زائرینی که قصد سفر اربعین را دارند نیز خواست تا در در ایام باقی مانده برای ثبت‌نام به دفاتر مراجعه کنند تا در لحظات آخر با تراکم جمعیتی مواجه نشده و امکان ارائه خدمات به زائرین فراهم باشد.
وی افزود که تلاش‌ها برای صدور روادید رایگان برای اتباع مقیم ایران دارای گذرنامه الکترونیک ادامه دارد و ابراز امیدواری کرد که هر چه زودتر این موضوع محقق شود.
وی با اشاره به بحث تخصیص و تجهیز موکب‌های ده گانه نیز گفت که این موکب‌ها در مسیر تردد اتباع خارجی قرار دارد و علاوه بر آن دو موکب در کاظمین و دو موکب در کربلا نیز به زائرین ارائه خدمت خواهند کرد.
سرپرست اداره کل امور اتباع خارجی  خراسان رضوی تاکید کرد: برای خروج اتباع خارجی مرز شلمچه معرفی شده اما پیش‌بینی شده اگر در سایر مرزها نیز بصورت اضطراری و اشتباهی برخی از اتباع حضور پیدا کنند خدمت رسانی انجام خواهد شد اما توصیه می‌شود دوستان و زائرین غیر ایرانی اربعین از مرز شلمچه برای ورود به عراق استفاده کنند.
وی افزود: با توجه به افزایش حجم علاقمندی برای زیارت اربعین و طبق پیشبینی انتظار می‌رود صد و بیست تا صد و سی هزار زائر اربعین از کشورهای افغانستان و پاکستان وارد شهر مشهد شوند و بصورت ترانزیتی از ایران عبور خواهند کرد.تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
منبع پرتال اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی
تعداد بازدید : ۳۵۰