.
الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی زمینه محرومیت‌زدایی را فراهم می‌کند
الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی زمینه محرومیت‌زدایی را فراهم می‌کند

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی در همایش 100 معین اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی که با حضور رئیس هیأت مدیره بنیاد مستضعفان در تالار هاشمی نژاد بیمارستان امام رضا(ع) برگزار شد، اظهار کرد: مهر ماه سال 93 تفاهم‌نامه‌ای با آقای مهندس سعیدی کیا در دوره ریاست بنیاد مستضعفان، امضا شد که بر اساس آن این نهاد مدیریت یک شهرستان محروم اما سرشار از گنج های با ارزش به نام قلعه گنج در استان کرمان را پذیرفت.
وی افزود: اگر بخواهیم دقیق شویم، سرکشی مستمر مدیران این طرح به همراه حرکت‌های خستگی ناپذیر یکی از رمزهای موفقیت مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در شهرستان قلعه گنج بود.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی یک پروژه محرومیت زدایی صرف نیست بلکه یک پروژه مدیریت توسعه است که در مناطق مورد هدف باعث محرومیت زدایی می شود.
رزم‌حسینی اظهار کرد: برگزاری اینگونه جلسات را ادامه خواهیم داد و در هر مناسبتی مقامات کشوری را به اینجا خواهیم آورد.
وی با تقدیر از عملکرد معین های اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی افزود: معین های اقتصاد مقاومتی باید بجنگند تا روحیه باور پذیری در مدیران ایجاد شود.
استاندار خراسان رضوی بیان کرد: امروز همه ارکان حاکمیت در خراسان رضوی پشتیبان معین های اقتصاد مقاومتی هستند، لذا در این مسیر خستگی معنا ندارد؛ از تخریب ها و منفی بافی هایی که صورت می گیرد، هراسی نداشته باشید و با امام رضا(ع) پیمان ببندید و برای خدا کار کنید.
رزم‌حسینی با بیان اینکه اسناد توسعه روستایی و منطقه ای در اختیار معین های اقتصاد مقاومتی قرار می گیرد، تصریح کرد: نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی جانشین دولت دیوان سالار است و معین های اقتصاد مقاومتی صاحبان روستاها به شمار می روند.
رزم‌حسینی با اشاره به اینکه جریان توسعه در کشور مستمر و همیشگی است، تصریح کرد: ما پشتیبان معین های اقتصاد مقاومتی هستیم و در این مسیر نباید مأیوس شد.
گفتنی است؛ در این همایش معین های اقتصاد مقاومتی در خصوص اجرای ثمربخش و موفق طرح های توسعه ای و انتقال تجربیات تخصصی خود به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۷
منبع اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدید : ۵۰۷