.
ملاقات هیأت دیپلماتیک اکو (اتحادیه اروپا) با مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی
ملاقات هیأت دیپلماتیک اکو (اتحادیه اروپا) با مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی

 در راستای ارزیابی ظرفیتهای همکاری های مشترک اداره کل امور اتباع با شرکای خارجی و شناخت بیشتر زمینه های همکاری و توسعه هدفمند برنامه های پیش روی هیات دیپلماتیک اکو روز سه شنبه مورخ 98/09/19 بااتفاق ریاست کمیساریای عالی پناهندگان مشهد و سایر موسسات خارجی فعال در شهر مشهد با مدیرکل امور اتباع خراسان رضوی ملاقات نمودند .
خانم الیشی ریاست هیات اعزامی اکو در این دیدار با تقدیر از حمایت ها و کمک های ج.ا.ا طی 40 سال میزبانی سخاوتمندانه از پناهندگان افغانستان و مشارکت دولت و مردم ایران در ارائه خدمات مطلوب به پناهندگان و ایجاد شرایط یکسان برخورداری از خدمات آموزشی و بهداشتی همانند شهروندان ایران اختصاص 2/8 میلیون یورو را در سال 2019 میلادی برای کمک به پناهندگان توسط اتحادیه اروپا خاطر نشان نمود .

مدیرکل امور اتباع نیز در این دیدار با تشکر از خدمات و اقدامات سازمانهای خارجی و کشورهای کمک کننده مالی به اتحادیه اروپا برای اجرای پروژه ها و رفع نیازهای پناهندگان استان به تشریح موقعیت جغرافیایی استان از حیث وسعت و میزان پذیرش پناهندگان و جایگاه این اداره کل در مقیاس کشوری با توجه به وجود ظرفیتهای بالقوه و هم مرزی آن با کشورهای افغانستان و ترکمنستان پرداختند.
ایشان به حضور 320 هزار نفر پناهنده و قریب به 70 هزار نفر اتباع غیرمجاز در استان ، تخفیف هزینه های درمانی 1 میلیون یورویی به بیماران اتباع خارجی در مراکز درمانی، پرداخت هزینه درمانی 1 میلیون یورویی به بیماران خاص اتباع خارجی و ... بعنوان هزینه های قابل توجه دولت در حوزه پناهندگان و مقایسه آن با کمک های بسیار ناچیز سازمانهای بین المللی اشاره داشتند و افزودند در شرایط تحریمهای ظالمانه ج.ا.ا با رفأت اسلامی و نگاه اعتقادی به ارائه خدمات خود به پناهندگان ادامه داده است.
آقای هاشمی همچنین به افزایش سطح نیازهای جامعه پناهندگان و ضرورت افزایش کمک های جامعه بین المللی اشاره و بیان داشتند مجموع کمک های شرکای خارجی در حدود 4% و هزینه های دولت در این زمینه را 96%  پوشش داده است که این موضوع مشارکت حداقلی شرکای بین المللی را نشان می دهد و انتظار می رود حضور و بازدید نمایندگان اتحادیه اروپا و مشاهده سطح نیازمندیهای موجود بسترهای همکاری بیشتر و اختصاص اعتبارات و جلب حمایتهای بیشتر بین الملل را بدنبال داشته باشد.


تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
منبع پرتال اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی
تعداد بازدید : ۹۸