.
همایش تجلیل از خادمین اربعین حسینی در تالار قدس حرم مطهر رضوی
همایش تجلیل از خادمین اربعین حسینی در تالار قدس حرم مطهر رضوی


بسم الله الرحمن الرحیم
با کسب اجازه از حضرت ثامن الحجج، آقا علی بن موسی الرضا (ع)
با صلوات به ارواح مطهر شهدای انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت در سرتاسر گیتی ، علی الخصوص سید شهدای مقاومت سپهبد شهید قاسم سلیمانی
همانکسیکه با شهادت و جانفشانی طی سال های اخیر جهان اسلام و منطقه را از حیث جریانات تکفیر و تروریستی پاکسازی نموده و فرصت های امنی را برای برپایی مراسمات اربعین حسینی با کمک همکاران خودش فراهم آورد.
امروز نیز با خون پاک خویش طلایه دار اخراج آمریکا این جرثومه فساد از کل منطقه خواهد بود.
درود و صلوات می فرستیم به روح پرفتوح بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام (ره) ، که در عصر حاضر حیات  مجددی به اسلام و جبهه مقاومت بخشید و چهره واقعی دشمنان اسلام را به جهان اسلام نشان داد.
سلام و عرض ادب و احترام خدمت خادمان اربعین حسینی و همه مدعوین و اعزه حاضر که با پذیرش دعوت ما در این محفل با عظمت که منتسب است به حضرت ابا عبدالله الحسین،  ما را یاری فرموده اند.
بی شک ارج نهادن به خدمات خادمان مخلص، متعهد و ایثارگر ثارالله ،از توان ما خارج است. زیرا ارج و قرب شما با آقااباعبدالله است. 
خداوند کریم را شاکرم ، که توفیق داشته و دارم که در این مجلس با کرامات در این شب جمعه که متعلق است به امام حسین (ع) و در جواره مضجع منور و مزین حریم رضوی، توفیق شرکت و عرض ارادت به شما بهشتی صفتان داشته و دارم.
اربعین امسال با برنامه ریزی، تلاش ، حمایت ، همراهی و هماهنگی و میزبانی عزیزان متفاوت بسیاری با سال های گذشته داشته است. ثمره این اخلاص ها و پاسداری ها رشد رضایت مندی 300درصدی زوار خارجی متردد برای سنجش های بعمل آمده است.
تکریم بیش از پیش زائرین، انجام خدمات اقامتی و پذیرائی کم نظیر از همه زائرین در بهترین سطح از بدو حضور تا کربلا و سپس بازگشت به کشور افغانستان و پاکستان از این جمله بوده است.
این در حالی بوده است که ما در سال 98 شاهد رشد 30درصدی تقاضا برای شرکت در اربعین بوده ایم.
با مساعدت تک تک شما عزیزان ما در سال  98 نزدیک به 250 هزار زائر اربعینی را در کل کشور میزبانی نموده ایم. ضمن آنکه ستاد مردمی و اربعین استان خراسان این توفیق مضاعف را داشته است که میزبانی 90 درصد از این زوار گرامی را بخاطر مصادف شدن با روزهای پایانی ماه صفر رحلت رسول گرامی اسلام و شهادت حضرت رضا (ع) بر عهده داشته باشد.
از این بابت خدای متعال را شاکریم که توفیق داشته ایم ستاد های مردمی بسیار خوبی را داشته ایم و در بخش دولتی بهترین خدمات را در بالاترین سطحی که می توانستیم در اختیار قرار دادیم.
لذا در پایان وظیفه دارم به نمایندگی از مقامات ارشد کشور و استان کمال تشکر ، سپاسگزاری و ارادت خویش را تقدیم شما بهترین بندگان خدا و محبوبین حضرت اباعبدالله تقدیم نمایم و برایتان بهترین ها را آرزو کنم.
پرونده اربعین امسال با برگزاری نمایشگاه عکس و فیلم اربعینی اتباع خارجی در هفته آینده در موزه رضوان بسته خواهد شد، ولی همزمان با دایر شدن دبیرخانه دائمی اربعین ، پرونده اربعین 99 مفتوح خواهد شد و ما نشست های تخصصی خود را با ستاد مردمی بصورت های که نه برای تقویت نقاط قوت و تضعیف نقاط ضعف برگزار خواهیم کرد انشاالله.
محمد تقی هاشمی 
مدیر کل امور اتباع ومهاجرین خارجی استانداری خراسان رضویتاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۱
منبع پرتال اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی
تعداد بازدید : ۸۵