.
ملاقات مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی با استاد نجیب مایل هروی
ملاقات مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی با استاد نجیب مایل هروی


ملاقات مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی با استاد نجیب مایل هروی
مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی به مناسبت سالروز تولد استاد نجیب مایل هروی از بزرگان عرفان پژوه و نویسنده افغانستانی ساکن مشهد مقدس با ایشان دیدار و از نزدیک در خصوص تاریخچه و سوابق ارزشمند و تاریخی این نویسنده به گفتگو پرداختند. ایشان متولد سال 1329 هجری شمسی در منطقه ای نزدیک به ولایت هرات افغانستان که آموزش های نسخه شناسی را از کودکی نزد پدر آموخت و در سال 1350به ایران وارد شد و تحصیلاتش را در رشته زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه فردوسی مشهد پی گرفت.
در سال 1357 تا 1360 در تدوین فهرست کتابخانه آستان قدس رضوی همت گمارد و در سال 1360 به عضویت بنیاد و پژوهش های اسلامی مشهد در آمد.
استاد نجیب مایل هروی از برجسته ترین پژوهشگران معاصر در حوزه نقد و تصحیح متون کهن به ویژه متون عرفانی است.
تألیفات نامبرده علاوه بر استفاده در نشریات داخل و خارج ایران و مقالات ارزشمند ایشان در دایره المعارف بزرگ اسلامی به چاپ رسیده است. آقای هاشمی نیز در این دیدار با تقدیر از زحمات و تلاش های ارزشمند این فرهیخته و صاحب اندیشه و قلم وجود چنین انسان هایی را در جامعه کنونی موجب عزت و افتخار بر شمردند و آمادگی اداره کل امور اتباع را برای کمک ها و مساعدت های لازم به ایشان اعلام نمودند.تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
منبع پرتال اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی
تعداد بازدید : ۷۳