.
ملاقات مسئولین و اعضاء خیریه امام جواد (ع) با مدیر کل امور اتباع
ملاقات مسئولین و اعضاء خیریه امام جواد (ع) با مدیر کل امور اتباع

همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان و سال جدید جمعی از مسئولین و اعضاء خیریه امام جواد (ع) روز یکشنبه مورخ 99/02/07 با مدیر کل امور اتباع خراسان رضوی ملاقات و گزارشی از روند اقدامات ، فعالیتها و خدمات این موسسه به اقشار آسیب پذیر و نیازمندان و افراد تحت پوشش ارائه نمودند.
آقای هاشمی مسئول موسسه خیریه امام جواد (ع) با اشاره به ارائه خدمات غذایی و بهداشتی از قبیل مواد غذایی و شوینده و ماسک بهداشتی به 800 خانوار در 2 مرحله زمانی از ابتدای سال جاری برنامه های جدید موسسه مذکور در ماه مبارک رمضان برای توزیع مواد غذایی به جامعه تحت پوشش و سایر افراد نیازمند را خاطر نشان نمودند.
موسسه خیریه امام جواد (ع) هم اکنون در افغانستان نیز در قالب فعالیت دفاتر خود در شهرهای هرات و کابل بیش از 8000 خانواده نیازمند را در ماه مبارک رمضان کمکهای غذایی و معیشتی ارائه می دهند.
مدیر کل امور اتباع نیز در جلسه ضمن قدردانی از زحمات و تلاشهای ارزنده دست اندرکاران خیریه امام جواد (ع) و بیان ارزشهای معنوی ماههای مبارک رمضان و ماه شعبان و درک لحظات الهی ماه رمضان خصوصا در شرایط شیوع ویروس کرونا درجامعه تمسک و توسل به قدرت لایزال الهی در آزمایش خداوند متعال را حائز اهمیت خواندند.
آقای هاشمی به گستردگی نیازهای افراد آسیب پذیر در خراسان رضوی اشاره داشتند و افزودند به تبع وضعیت ناشی از شیوع ویروس کرونا و خسارتهای اقتصادی بر وضعیت مالی کشور و دنیا و نیازمندان جامعه افزایش یافته و 30 هزار خانواده نیازمند اتباع خارجی در خراسان رضوی نیازمند کمک و مساعدت همه جانبه می باشند.
ایشان با تاکید بر استمرار کمکهای مورد نظر تا برقراری شرایط مطلوب زندگی و معیشت نیازمندان توسط خیرین و مجموعه های امداد رسان بر حضور فعال کارکنان اداره کل امور اتباع در محیط کاری طی 2 ماهه گذشته به جهت تشخیص شرایط حساس موجود و ارائه خدمات و حمایت های مختلف به بیماران مبتلا به ویروس کرونا در جامعه اتباع خارجی اشاره نمودند.
مدیر کل امور اتباع تهیه لیست جامعه نیازمندان و هماهنگی با سایر بخشهای امداد رسان داخلی و خارجی را ضروری خواندند و همراهی و همکاری این بخشها را با اداره کل امور اتباع برای ساماندهی مطلوبتر و رسیدگی سریعتر به جامعه نیازمندان خاطر نشا نمودند.
انجام برخی اقدامات بهداشتی برای پیشگیری و ابتلاء به سایر جامعه اتباع خارجی به ویروس کرونا توسط موسسات خیریه و تشکلهای مردم نهاد اتباع خارجی استان را تحت مدیریت و نظارت اداره کل امور اتباع و تمرکز بر ارائه خدمات بهداشتی و در مرحله دوم کمکهای معیشتی و توجه به نکات بهداشتی و اطلاع رسانی جامعه مخاطب مورد تاکید قرار گرفت.
ایشان افزودند برنامه ریزی برای ایجاد فرصتهای جدید جهت اشتغال زایی نیازمندان و فراهم آوردن شرایطی برای آموزش مهارت های فنی به نیازمندان توسط موسسات خیریه اتباع خارجی را یکی از مولفه های مهم برای توانمند سازی پناهندگان خواندند و بیان داشتند اتباع آسیب پذیر دارای مدرک معتبر اقامتی که امکان زندگی در بافت شهری ندارند امکانات و شرایط برای پذیرایی و ارائه خدمات رایگان در مهمانشهر تربت جام فراهم گردیده و همکاری موسسات خیریه برای معرفی خانواده های آسیب پذیر به اداره کل امور اتباع و هدایت آنها به مهمانشهر تربت جام حائز اهمیت می باشد. مدیر کل امور اتباع سیاست دولت ایران را در سال جاری جمع آوری و ساماندهی بازگشت اتباع خارجی فاقد مدرک و اتباع دارای فاقد مدرک فاقد اعتبار از استان را یادآور و تصریح نمودند این فرآیند کمک شایانی به حضور قانونی اتباع خارجی و جلوگیری از ورود غیر قانونی آنها به استان خواهد نمود. 

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۰۷
منبع پرتال اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی
تعداد بازدید : ۹۵