.
اعطای تابعیت به استاد نجیب مایل هروی
اعطای تابعیت به استاد نجیب مایل هروی


امروز ۵ مرداد ماه ۱۳۹۹ استاد نجیب مایل هروی شاعر و نویسنده برجسته مقیم کشورمان با پیگیری های اداره کل امور اتباع خراسان رضوی و نماینده دفتر وزارت امور خارجه در مشهد مفتخر به دریافت تابعیت ایرانی گردید. 
آقای هاشمی ضمن تبریک به این هنرمند فرهیخته جهت دریافت تابعیت ج.ا.ا افزود اعطای تابعیت به آقای هروی از افتخارات جامعه هنری کشور و همه مردم ما خواهد بود که در این ارتباط تمامی وزارت خانه های مربوطه تمام تلاش خود را انجام داده اند تا به سریعترین شکل ممکن تابعیت اعطا گردد. استاد نجیب مایل هروی پس از خواندن سوگند نامه و انجام آزمون تابعیت که از قوانین اعطای تابعیت کشورمان می باشد مراحل قانونی این فرآیند را طی نمود.
در این نشست صمیمی مدیر کل امور اتباع به اقدامات انجام شده در خصوص تابعیت آقای نجیب مایل هروی توسط اداره کل امور اتباع و سایر درخواست های ایشان از طریق مقامات استانی و کشوری اشاره و ابراز امیدواری نمودند در سایه استمرار همکاری های وزارت خانه های مربوطه علاوه بر تابعیت ایشان موضوع صدور سند مالکیت آپارتمان و بیمه بازنشستگی این استاد فرهیخته به زودی فراهم گردد. برخی اصحاب رسانه و خبرنگاران جراید و خبرگزاری های ضمن حضور در منزل آقای نجیب مایل هروی و انعکاس گفتگو های مطروحه در حوزه های خبری و اطلاع رسانی از اقدام اداره کل امور اتباع برای تعیین تکلیف وضعیت تابعیت نامبرده قدردانی نمودند.  یقینا بازتاب حمایت ج.ا.ا از نخبگان و فرهیختگان افغانستانی ساکن در ایران در سطح رسانه های داخلی و خارجی هر گونه سیاه نمایی و فضاسازی شبکه های خبری مغرض را کمرنگ خواهد نمود.

 

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۰۵
منبع پرتال اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی
تعداد بازدید : ۳۴۶