.
حمایت از بخش خصوصی اولویت این استان است
حمایت از بخش خصوصی اولویت این استان است

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان روز چهارشنبه در نشستی با مسوولان پارک علم و فناوری خراسان افزود: در شرایط تحریم چاره‌ای جز این که به توان و بضاعت بخش خصوصی و نیروهای علمی کشور اتکا کنیم نداریم و خوشبختانه روز به روز بر توانمندیهای شرکتهای دانش‌بنیان و نیروهای علمی استان افزوده می‌شود.
وی ادامه داد: ما به عنوان دولت وظیفه داریم فضای مناسبی در کنار پارک علم و فناوری یا در فاصله دورتری از آن برای استقرار واحدهای دانش بنیان ایجاد کنیم و در این راستا هیچ محدودیتی در واگذاری آنچه مربوط به اراضی و ساختمانهای دولتی است وجود ندارد و از ظرفیت کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نیز در این زمینه بهره خواهیم گرفت.
مدیر پارک علم و فناوری خراسان نیز در این نشست گفت: تلاش این پارک تولید ثروت مبتنی بر فرهنگ نوآوری و فناوری است که هم نیروی انسانی زیادی را به کار می‌گیرد و هم ارزش افزوده برای استان ایجاد می‌کند.
رضا قنبری افزود: پارک علم و فناوری خراسان تلاش می‌کند که توسعه دانش بنیان توسط مردم محقق شود از این رو همه آزمایشگاه‌های پارک توسط بخش خصوصی ساخته شده و از فعالان این بخش تعهد گرفته شده است که به سایر شرکتهای دانش بنیان نیز خدمات ارایه دهند. 
وی اضافه کرد: مشارکت پارک علم و فناوری با بخش خصوصی به این صورت است که در ازای ارایه خدمات به آنها ۲.۱ درصد از درآمدشان متعلق به پارک و باقی متعلق به خودشان باشد.
مدیر پارک علم و فناوری خراسان گفت: مرکز رشد آی.سی.تی و استارتاپ این پارک قادر است بازگشت سرمایه‌ای به میزان ۱۹۰ میلیارد ریال در مدت سه سال داشته باشد.
قنبری اظهار داشت: نزدیک به ۱۰ هزار میلیارد ریال طرح دانش بنیان از سوی پارک علم و فناوری خراسان تعریف شده که آماده ارایه به سرمایه‌گذاران است.
وی اختصاص ساختمان‌های خالی دولتی به شرکتهای دانش بنیان و استارتاپها را خواستار شد و گفت: در صورت امکان در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان مصوب کنید که ساختمانهای خالی به پارک علم و فناوری واگذار شود که در صورت واگذاری این ساختمان‌ها کل فضا بلافاصله توسط استارتاپها تکمیل و پرخواهد شد.
 


به نقل از خبرگزاری ایرنا

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۰۸
منبع اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدید : ۱۰۶۸