.
نقش پررنگ مشارکت مردم در تحقق موفقیت مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی
نقش پررنگ مشارکت مردم در تحقق موفقیت مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی

به گزارش اداره کل روابط عمومی استاندار خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی در جلسه مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی که با محوریت شهرستان گناباد در محل استانداری برگزار شد، اظهار کرد: رمز موفقیت مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی حفظ و نگهداری وحدت و همدلی بین ارکان حاکمیت است.
وی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاران از فرصت بوجود آمده در شهرستان گناباد استفاده کنند، تصریح کرد: مسئولان محلی باید تمام تلاش خود را در حفظ وحدت موجود در شهرستان انجام دهند تا مسیر توسعه این منطقه متوقف نشود.
استاندار خراسان رضوی متذکر شد: در راستای رفع مشکلات شهرستان، فرماندار می‌تواند از وجود نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی استفاده کند.
رزم‌حسینی با تاکید برحفظ پشتکار و استمرار در اجرای مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی تصریح کرد: ثمرات و نتایج این مدل به دنبال استمرار آن است که اتفاق خواهد افتاد.
وی بیان کرد: شرکت‌های بزرگ در شهرستان گناباد در راستای ایجاد اشتغال خرد با شرکت‌های کوچک با هم مشارکت کنند که این مهم با مدیریت فرماندار و برگزاری نشست‌های تخصصی قابل اجرا شدن است.
استاندار خراسان رضوی گفت: مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی با مشارکت مردم موفق می‌شود و معین اقتصاد مقاومتی در این میان نقش یک وسیله و ابزار دارد که نقش آموزش و تربیت اقتصادی را انجام می‌دهد.
رزم‌حسینی با تاکید بر اینکه فرهنگ اقتصاد مقاومتی باید در استان ساری و جاری شود، افزود: هدف ما در این مدل افزایش سرانه درآمد روستائیان با توزیع منابع بانکی مدیریت شده در منطقه است.
وی با اشاره به امیدآفرین بودن مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در شرایط حال حاضر کشور گفت: به دلیل کرونا اقتصاد کشور و استان مانند اقتصاد بسیاری از کشورها تحت تاثیر قرار گرفته است وگرنه شاهد شکوفایی بیشتر طرح اقتصاد مقاومتی بودیم.
در ادامه این جلسه مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان رضوی ضمن اشاره به فراز چهاردهم دعای مکارم‌الاخلاق گفت: یکی از راه‌هایی که باعث می‌شود به انسان ظلم نشده و فقیر نشود، ارتقاء توانمندی‌هاست.
حجت‌الاسلام محمدحسین ایزدی افزود: کشور ما بدون دشمن نیست و یکی از راه‌های مقابله با این دشمنان وحدت و همدلی با محوریت ولایت است. در این راستا امیدواریم از فرصت اجرایی شدن مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در جهت تحقق شعار سال یعنی جهش تولید به خوبی استفاده کنیم.

لینک گزارش تصویری:https://b2n.ir/160157

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۱۵
منبع اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدید : ۹۸۹