.
تشدید نظارت‌های کرونایی در آستانه عید نوروز
تشدید نظارت‌های کرونایی در آستانه عید نوروز

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان روز شنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا استان اظهار کرد: وضعیت استان از نظر ابتلا به کرونا، طبق گزارش ستاد ملی طی چند هفته گذشته ثابت بوده است لذا از مسوولان و دست اندرکاران که در توفیق این اقدامات حیاتی نقش داشتند، قدردانی می‌کنم.
استاندار خراسان رضوی بیان کرد: در حال حاضر وضعیت کرونایی ۱۸ شهرستان خراسان رضوی آبی و ۱۵ شهرستان زرد است که طی هفته‌های اخیر تغییر محسوسی نداشته است.
وی افزود: خطر شیوع موج چهارم کرونا و همچنین همه‌گیری ویروس جهش یافته در استان خراسان رضوی نیز وجود دارد، لذا آگاهی بخشی مردم و جلوگیری از عادی‌انگاری از اهمیت بسزایی برخوردار است.
معتمدیان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به عواقب شیوع ویروس کرونای انگلیسی در استان گفت: به همین علت غربالگری مسافران خارجی و داخلی در مبادی ورودی به ویژه در فرودگاه مشهد از اهمیت زیادی برخوردار است.
استاندار خراسان رضوی گفت: حدود یک سال از ورود ویروس کرونا به ایران می‌گذرد و جمهوری اسلامی در  مدیریت و کنترل این بیماری موفق عمل کرده است.
وی عنوان کرد: در آستانه فرا رسیدن سال نو و افزایش خریدهای نوروزی، افزایش اقدامات نظارتی و پیشگیرانه در این راستا بسیار ضروری است.
معتمدیان خاطرنشان کرد: با همکاری بخش خصوصی و اصناف باید نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی در مجتمع‌های تجاری و بازارها به طور مستمر دنبال شود.
به گفته استاندار خراسان رضوی، سیاست‌گذاری، مدیریت و راهبری در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی در همه اماکن به ویژه ادارات، اصناف و حمل و نقل عمومی با هدف تامین سلامت مردم اهمیت بسزایی دارد و بر انجام این امور نظارت دقیقی وجود خواهد داشت.

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
منبع اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدید : ۹۵۱